ОСТАННІ НОВИНИ

Українські письменники, митці та громадські діячі закликали нардепів підтримати законопроект про мови

Юлія Шпак

|

Лист на підтримку законопроекту №5556 «Про мови в Україні» підписали 149 видатних учених, громадських діячів, письменників і митців. Його відправили до Верховної Ради, де 4 жовтня будуть розглядати чотири проекти мовного закону. Про це повідомляє Gazeta.ua.

 

«Лише законопроект № 5556 найбільш повно та виважено регулює відповідно до Конституції України порядок застосування державної мови та мов корінних народів і національних меншин. Впровадження закону не потребуватиме додаткових коштів, що дуже важливо у непростих економічних умовах. Його прийняття сприятиме консолідації суспільства, формуванню та захисту національного мовно-інформаційного простору, посиленню національної безпеки та суверенітету України», – йдеться у зверненні.

Підписанти закликають народних депутатів України прийняти законопроект у першому читанні.

Зазначимо, що документ підписали 149 громадських діячів, письменників і митців: Іван Дзюба, Олександр Афонін, Іван Вакарчук, Віра Агеєва, Галина Анохіна, Віталій Абліцов, Роман Балаян, Олексій Безгін,  Анатолій Борсюк, Олександр Вертіль, Іван Гаврилюк, Ігор Калинець, Олесь Санін, Ольга Сумська, Наталя Сумська, Степан Хмара, Ігор Юхновський, Володимир Яворівський та інші.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», Верховна Рада в четвер, 4 жовтня, розгляне чотири законопроекти про мови в Україні. Також письменники, митці та громадські діячі закликали народних депутатів прийняти його в першому читанні.

Перший проект закону про мови (№5556) зареєстрований в грудні 2016 року. Його авторами виступили народні депутати Ярослав Лесюк (фракція «Блоку Петра Порошенка»), Ігор Васюник («Народний фронт») та інші парламентарії з фракцій коаліції.

Через місяць у парламенті з’явилося ще два законопроекти. Один із них – №5669 про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні. Його автори – позафракційний нардеп Михайло Головко, член комітету з питань культури і духовності Марія Матіос і група народних депутатів, серед яких глава комітету з питань культури Микола Княжицький.

Інший законопроект – про державну мову (№5670) – зареєструвала група парламентаріїв на чолі з Іриною Подоляк (велика частина цих депутатів входить до фракції «Самопоміч»).

У червні 2017 року Верховній Раді з’явився проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№5670-д). Його авторами виступили народні депутати з різних фракцій, автори двох раніше зареєстрованих законопроектів про мову. Цей документ підготували з ініціативи комітету з питань культури, який запропонував об’єднати положення трьох раніше поданих законопроектів в одному документі.

Детальніше про те, що ховається у чотирьох пропонованих мовних законопроектах, які мають винести на розгляд сесії Верховної Ради, читайте у матеріалі Львівського порталу «Мовна шахівниця».

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...