ОСТАННІ НОВИНИ

Мерія заборонила утеплювати фасади будинків в історичному ареалі Львова. На порушників чекатимуть штрафи

Наталя Дуляба

|

Виконавчий комітет Львівської міської ради встановив суттєве обмеження на утеплення фасадів пам’яток архітектури та всіх інших будинків, які розташовані в історичному ареалі міста. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 14 січня, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Як розповіла начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, своєю постановою Кабмін затвердив перелік будівельних робіт на будинках, виконувати які можна без будь-яких дозволів. До цього списку входить й зовнішнє утеплення фасадів будинків, що не несуть історичної цінності, та об’єктів культурної спадщини місцевого значення. Відтак міськрада Львова вирішила встановити обмеження на виконання таких робіт на будівлях у центральній частині міста.

«Якщо так проводити роботи (утеплювати фасади без будь-якого дозволу, – ред.), то ми ризикуємо втратити автентичність наших фасадів. Так, не всі будинки у Львові є пам’ятками архітектури, але вони можуть мати декоративні елементи, які потребують охорони і збереження. Тим більше, у нас активно практикується ще клаптикове утеплення фасадів. Тому ми хочемо впровадити правила: на пам’ятках архітектури взагалі заборонити утеплення фасадів, а для проведення таких робіт на будинках, які розташовані в межах історичного ареалу Львова, потрібно отримати відповідний висновок від управління охорони історичного середовища та паспорт опорядження фасаду», – наголосила Лілія Онищенко.

Зазначимо, що у житлових будинках, розташованих в історичному ареалі, заборонене будь-яке самовільне утеплення фасадів, в тому числі й клаптикове.

Тих власників пам’яток архітектури, що самовільно утеплять фасад будинку, штрафуватиме адміністративна комісія, створена при виконкомі. Максимальний розмір штрафу на фізичну особу складає 1700 грн, на юридичну – 170 000 грн.

Також штрафні санкції чекатимуть й всіх власників будинків (навіть якщо вони не є пам’яткою архітектури), розташованих в історичному ареалі Львова.

«Якщо будівля розташована в межах історичного ареалу, але не внесена до списку пам’яток архітектури, тоді адмінкомісія також розглядатиме такі випадки», – пояснив заступник міського голови Львова з питань розвитку, голова адмінкомісії при виконкомі Андрій Москаленко.

Нагадаємо, адміністративну комісію при виконкомі Львівської міськради утворили 2 березня минулого року. Все, що потрібно знати про штрафи за пошкодження пам’яток архітектури у Львові, читатйте тут.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...