ОСТАННІ НОВИНИ

Яким буде грудень у Львівському органному залі? Програма

Соломія Григор'єва

|

Зимовий сезон у Львівському будинку органної і камерної музики розпочнеться 37 концертами у грудні. Окрім класичних творів найвизначніших композиторів в історії музики відвідувачі мають змогу насолодитись музикою до фільмів у виконанні на органі, а наприкінці місяця долучитись до особливої передріздвяної програми. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Органного залу.

 

УЛЮБЛЕНА КЛАСИКА

Реклама партнерів

В перший день зими, у рамках концерту «Нова стара романтика»,  львів’янам та гостям міста пропонують переміститися з XXI століття у XIX. Фортепіанний концерт сучасного композитора Еммануеля Сікори та “Незакінчену” симфонію №8 Франца Шуберта виконає Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича. Вибрані твори Борткевича будуть звучати 2 грудня у виконанні піаніста Євгена Левкулича у співпраці з вокалісткою Інною Калугіною та скрипалем Темуром Якубовим.

В інтерпретації органіста з Латвії Олександра Ісакова, у Львівському органному залі 6 та 13 грудня прозвучать відомі класичні композиції Йоганна Себастьяна Баха (Прелюдія і фуга мі мінор, BWV 548), Люї В’єрна (Токата сі-бемоль мінор, Вестмінстерські дзвони), Сезара Франка (Хорал № 3 ля мінор), Олега Янченка (Кафедральний собор у Шпайері) та ін.

15 грудня до Львова завітають дві зірки класичної музики зі США – скрипалька Соломія Івахів та дириґент Теодор Кухар, які спільно з Ukrainian Festival Orchestra виконають твори Фелікса Мендельсона (скрипковий концерт у ре мінорі та вишукану Синфонію №9), Каміля Сен-Санса (Хаванес) та вперше в Україні твір Макса Бруха – Концерт для струнного оркестру.

Справжнє свято звуку влаштують в Органному залі українські віолончелісти Ольга Бойчук та Ярослав Мигаль. Твори Й.С. Баха, Г. Генделя, В. Барвінського, К. Дебюссі, С. Рахманінова, В. Моцарта та ін прозвучать в концерті «Cello Duo» 21 грудня.

ОРГАННІ КОНЦЕРТИ

Поціновувачі органної музики зможуть насолоджуватися новими та вже відомими проектами. Головний органіст Базиліки Пресвятої Богородиці Ліхенської (Польща) Міхал Шостак 15 та 16 грудня зіграє низку відомих класичних творів: Прелюдія та фуга мі мінор (Н. Брунс), «Komm Heiliger Geist» й Прелюдія, Фуга та Чакона до мажор (Д. Букстегуде), «Wachet auf, ruft uns die Stimme», BWV 140, Пасакалія до мінор й Арія на струні Соль (Й.С. Бах) та ін.

Французьку органну музику епохи бароко, ХІХ та ХХ сторіч глядачі зможуть почути 15 грудня на ланч-концерті органістки Надії Величко. Зокрема, музикантка виконає твори Франсуа Куперена, Луї Маршана, Мішеля Коррета, Жана-Франсуа Дандріє, Александра Боелі, Теодора Дюбуа та Олів’є Мессіана. На ще один органний ланч-концерт 1 грудня запрошує органістка Олена Мацелюх, яка для поціновувачів творчості Баха подарує його твори «Аве Марія», хорал, що звучав у «Солярісі» Тарковського – «До Тебе взиваю, Господи» («Ich ruf’ zu dir, Herr Jesu Christ»), соль-мажорний концерт у трьох частинах і, звичайно, Токата і фуга ре мінор.

Резонансний проект «Органне шоу» в якому переплітаються органна музика та відеоарт, світ яскравої візуалізації Альберта Врубеля та ефектних звуків органа буде дивувати глядачів 19 грудня.

Величний твір «О, Фортуна» з «Карміна Бурана» Карла Орфа, ніжну мелодію хоралу Дітріха Букстегуде «У спокої та радості я йду», зігране на піанісімо «Місячне сяйво» Клода Дебюссі, гіпнотично-ритмічне «Болеро» Моріса Равеля та церковне танго на органі Гі Бове, містичний «Танець смерті» Каміля Сен-Санса, «Прийди, солодка смерте» Йоганна Себастьяна Баха та «Сон Янгола» з опери «Демон» Артура Рубінштейна можна послухати 8 грудня в рамках проекту «Містичний орган».

5 грудня музику органа доповнять соло на скрипці Анжели Приходько та живопис Ольги Куц в одному з улюблених циклів глядачів «Пори року Вівальді». Твори Йоганна Себастьяна Баха, Ференца Ліста, Жана Алена, Богдана Котюка, П’єра Кошеро та Крістофер Пардіні львів’яни та гості міста зможуть почути 16 грудня.

КІНОМУЗИКА

28 та 29 грудня Львівський органний зал запрошує поринути у світ яскравих кадрів кіно та ефектних звуків органа. В концерті «Органне шоу. Музика до фільмів» глядачі можуть почути саундтреки з кінофільмів «Зоряні війни», «Пірати Карибського моря», «Агент 007», «Вогнем і мечем», «Амелі» та інші.

У передноворічний час дует Сергія Гаврилюка та Дмитра Микитина підготували для поціновувачів вибрані мелодії з відомих кінокартин. 20 грудня в програмі концерту «ViP Duo» буде звучати музика до фільмів: «Список Шиндлера», «Гаррі Поттер», «Червона скрипка», «Володар Перснів», «Гра Престолів» та «Sherlock BBC».

В ОЧІКУВАННІ РІЗДВА

Наприкінці грудня Львівський будинок Органної і камерної музики запрошує поринути у святкову атмосферу.

Академічна капела “Трембіта” на 22 та 23 грудня підготувала для глядачів Органного залу різдвяний подарунок – ораторію Ґеорга Фрідріха Генделя «Месія».

В передчутті різдвяного дива глядачі зможуть зануритись в світ колядок: 23 грудня в рамках концерту «Колядкова церемонія» струнний оркестр на чолі з Романом Багрієм у супроводі арфи виконають відомі на увесь світ композиції Hallelujah з «Ceremony of Carols» Бенджаміна Бріттена, а 29 грудня духовий оркестр, окрім улюблених українських колядок, подарує слухачам традиційні польські kolędy, а також легендарну «Jingle bells».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...