Вчора, 23 жовтня, проектом «Metropolis.Минулі утопії майбутнього» відкрили у Львові на вул. Підвальній, 4 відкрили «Центр архітектури, дизайну та урбаністики». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
У новоствореному Центрі відбулась репрезентація проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього», куратором якого став Павло Гудімов та арт- центр «Я Галерея».

Основною темою проекту є погляди візіонерів минулого на майбутнє. Окремим розділом виставки є проекти, присвячені повоєнній реконструкції Хрещатика і Києва загалом, що зберігаються у Національному заповіднику «Софія Київська» та Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного у діалозі з гравюрами Джованні Батіста Піранезі.

Виставка вже відбувалася у Києві як спецпроект «Книжкового арсеналу» 2018, де зібрала широке коло зацікавлених, і тепер має на меті донести свої ідеї до львівського глядача. На виставці представлені погляди митців у площині архітектури, винаходів, кіно, ілюстрації та фантазій.

«Наша виставка стане першим кроком на шляху до перетворення львівського Будинку архітектора у повноцінну інституцію – Центр архітектури, дизайну та урбаністики “Порохова Вежа”. Цей рік ми витратили на пошуки різних організаційних та програмних форм. Ми прагнемо працювати для найширшої аудиторії, щоб максимально популяризувати наші напрямки діяльності і вплинути на збільшення інтересу до архітектури і дизайну, показати найкращі проекти присвячені як видатним особистостям, так явищам і стилям. Значною частиною нашої діяльності будуть міжнародні виставки та програми», – зазначив голова правління Львівської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Богдан Гой.
Фото: ЛОДА








Юлія Шпак