ОСТАННІ НОВИНИ

Egis презентувала ТЕО рекультивації полігону в Грибовичах та будівництва сміттєвого заводу у Львові

Вероніка Рой

|

Сьогодні, 6 липня, в Києві відбулася презентація техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) в рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами для Львова, розробленого групою компаній Egis за кошти Уряду Франції. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

 

«Сьогодні ми стали свідками важливої події для Львова – офіційний процес передачі документації, над якою працювала останні 14 років французка компанія Egis. Дуже велика компанія фахівців міста працювала з компаніє Egis, і ці напрацювання були тим основним документом, який дав можливість ЄБРР прийняти достатньо швидке рішення щодо виділення коштів для Львова по будівництву заводу і рекультивації полігону», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Також він додав, що завершення ТЕО дозволило погодити фінансування першої фази проекту у загальній сумі 35 млн євро.

«З цих коштів 25 млн — це кредитні кошти, зокрема 20 млн — кошти ЄБРР, 5 млн — кошти Фонду чистих технологій, і 10 млн — кошти в рамках партнерства з енергоефективності у Східній Європі», – пояснив він.

Нагадаємо, Меморандум про співпрацю щодо розробки Стратегії поводження з ТПВ для міста Львова міська рада з компанією Egis  підписала 17 березня 2017 року. Згідно стратегії, французька компанія мала розробити ТЕО комплексної системи поводження з ТПВ, включаючи об’єкти збору, переробки та утилізації ТПВ за 9 місяців, тобто до 16 грудня 2017 року.

Як відомо, завод механіко-біологічної переробки сміття у Львові будуватимуть на вулиці Пластовій, поблизу очисних споруд «Львівводоканалу». Будівництво сміттєпереробного комплексу розпочнеться влітку 2018 року. Нещодавно ЛКП «Зелене місто», яке відповідає за будівництво заводу, оголосило тендер на розроблення проектної документації.

Раніше зводити сміттєпереробний завод у Львові планували на території ТЕЦ-2. Влітку 2017 року «Львівтеплоенерго» підписало договір  вартістю майже 4,95 млн з ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект» на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240 тис. тонн на рік. Згодом депутати міськради виділили під сміттєпереробний комплекс ділянку біля очисних споруд «Львіводоканалу» для ЛКП «Зелене місто».  Вадим Ноздря, директор «Зеленого міста» пояснив, що нове місце для заводу обрали через неузгодженість у земельному питанні (у ЛОДА заявляли, що ділянка на ТЕЦ-2 не належить місту) та супротив місцевої громади, зокрема села Муроване.

Також повідомлялося, що французька компанія Egis презентувала проект майбутнього сміттєпереробного заводу, який почнуть влітку будувати біля очисних споруд «Львіводоканалу» на вулиці Пластовій.

Фото: ЛМР

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...