ОСТАННІ НОВИНИ

Богдан Гой: «Під обгорткою Музею археології у Пороховій вежі можуть ховати намір облаштування ресторану»

Соломія Головіна

|

Голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой про можливе виселення Будинку архітектора із Порохової вежі та про те, що на будівлю вже мітять оком ресторатори:

«Спілка архітекторів фактично з 50-х років опікується цією будівлею і, фактично, власними коштами відновила її зі залишків стін Порохової вежі під Будинок архітектора. Із здобуттям незалежності, коли постало питання про надання права власності чи в безоплатне безстрокове користування, то вибрали саме другий варіант. Хоча Верховна Рада передбачала передачу майна творчих спілок у власність, але, оскільки це пам’ятка архітектури державного значення, вона залишилася лише в користуванні Спілки архітекторів, але з формулюванням безстроковості та безоплатності. Спілка фактично самотужки робила цей Будинок архітектора, але так, як це все проводилося через відділ архітектури та будівництва виконкому облради, то в 2009 році ЛОР оформила право власності на будівлю Порохової вежі. І це стало підставою того, що на правах власника, вона стала диктувати умови співпраці.

Ми наполягаємо на тому, що все-таки треба враховувати, що цей будинок робився коштами і силами Спілки архітекторів, в той час як ця ж облрада за часів незалежності ніколи не витрачала кошти на цю будівлю.

Відповідно, нещодавно відбулася робоча зустріч із заступниками голови ЛОР. Ми домовилися, що на завтрашній сесії це питання не розглядатиметься з таким формулюванням, а натомість розпочинаємо діалог в контексті перетворення Порохової вежі в архітектурно-мистецький центр. Вже розробили і презентували. Зараз сподіваємося, що будуть прийняті якісь конструктивні рішення, щоби Спілка і ЛОР не воювали один з одним, а спільними зусиллями дійсно зробили якісний, потрібний об’єкт для міста, області, країни.

На сьогоднішній день питання щодо примусового позбавлення права користування зняте з обговорення. Про виселення взагалі не йде мова, але, якщо ми хочемо залишитися, повинні взяти в оренду це приміщення. Однак оренда не може бути безстроковою та безоплатною, навіть, якщо вона пільгова, ми повинні робити це на якихось взаємовигідних умовах.

Є дуже багато конкретних мережевих структур, що мають заклади громадського харчування, які б дуже хотіли розмістити в Пороховій вежі якийсь туристичний ресторан. Ми, звісно, не проти ресторану, але, розуміємо, якщо прийде якась комерційна структура, ми не зможемо нормально співіснувати в одній будівлі. Якщо це не буде під контролем Спілки архітекторів, то, фактично, це буде першим кроком до її виселення. І коли це бажання завертають в обгортку Музею археології чи Музею книги, то в нас є підозра, і вона не безпідставна, що насправді у такий спосіб просто хочуть зробити те, що сталося, коли Музей археології хотіли розмістити в міському «Арсеналі». Там були вже зроблені приміщення, а потім його просто здали Холдингу емоцій «!FEST» і зробили «Реберню».

Додамо, що на сайті Львівської обласної ради з’явився проект рішення, яким передбачається припинення права користування Львівською обласною організацією Національної спілки архітекторів України будівлею Порохової вежі.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...