ОСТАННІ НОВИНИ

Горезвісний терикон біля Червонограда обіцяють погасити до вересня

|

55% робіт з гасіння терикону поблизу села Сілець завершено .Про це під час огляду породного відвалу ПАТ «Львівська вугільна компанія», що розташований у селі Сілець Сокальського району, розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник, передає прес-служа ЛОДА.

Загальна площа відвалу складає 65 га, на ньому розміщено близько 50 млн.м3 породи після збагачення вугілля, це найбільший терикон, що розташований на території області.

Станом на середину серпня, аби ліквідувати загоряння усередині схилу працює більше 10 одиниць техніки, завезено 41,3 тис м3 сировини для підготовки інертного матеріалу. Також впродовж тижня завезено 825 м3інертного матеріалу, що унеможливлює тління. Роботи, які проводить підрядна організація, контролюють в департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, а також активісти та громади навколишніх сіл.

До сьогодні на території терикону нанесений захисний шар інертного матеріалу на площі 22,5 тис м2 східного схилу. Також фахівці розпочали роботи з влаштування дренажного рову вздовж схилу, зараз вирито майже 80 метрів.

Також тривають роботи із заливки території антипірогеном. Залито ділянку протяжністю 520 метрів погонних, для чого використано  1560 м3 антипірогену, що становить 46% від потреби. Розпочалися роботи з торкретування, проведено укладку на площі 380 м2.

Окрім того, аби локалізувати осередки загорянь, спеціалісти використовують спеціальні технології заливання схилу, запозичені із-за кордону.

« Також визначено дві експериментальні ділянки у важкодоступних місцях терикону, які передбачають інноваційні методи боротьби із тлінням всередині відвалу. Такі підходи використовують у Європі» – зазначив Михайло Мельник.

За оцінками фахівців закінчать роботи з гасіння терикону до кінця вересня.

Довідково:

Нагадаємо, у квітні Кабмін виділив кошти в сумі 11 млн 882,5 тис гривень для здійснення першочергових невідкладних заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території Сокальського району.

Раніше у Львівській облраді піднімали питання палаючого на Львівщині терикону неподалік Червонограда. Там заявили, що терикон може стати наступною еко-катастрофою після Грибовичів. З місця події з’явилисяфото породного відвалу, який горить протягом місяців.

Для ліквідації пожежі на териконі у Львівській області дали15 мільйонів із держбюджету.

Втім, згодом стало відомо, що незважаючи на виділені урядом 15 мільйонів, терикон біля Червонограда продовжує горіти.

У квітні Кабмін виділив ще 12 мільйонів на гасіння терикону на Львівщині.

Як наголошують у ЛОДА, роботи із запобігання надзвичайної ситуації на породному відвалі  ПАТ «Львівська вугільна компанія» генпідрядником розпочато 30.05.2017.

Фото: ЛОДА

 

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...