ОСТАННІ НОВИНИ

Як у Дрогобичі реставрують стародавній храм, який внесений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО

|

У місті Дрогобичі тривають реставраційні роботи храму Святого Юра, внесеного до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – пам’ятки архітектури національного значення кінця XV – початку XVI століть, що відноситься до числа визначних пам’яток давньої української сакральної архітектури. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

«Минулого року відреставрували стінописи всередині  церкви за грандові кошти – 700 тисяч гривень. Цього року плануємо завершити розпочаті роботи – обхідну галерею та огорожу, наступного візьмемось за дзвіницю. Пам’ятка культури реставрується у межах обласної Програми «Охорона і збереження культурної спадщини». Сподіваємось, наступного року на об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виділять кошти із державного бюджету, адже аналогів таких сакральних пам’яток немає в світі», – зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури  та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Інтер’єр церкви прикрашений стінописом з релігійних композицій (Страсті Христові), багатий на декоративний орнамент переважно рослинного характеру.

Як зазначили місцеві, храм двічі зазнавав пошкодження внаслідок стихійного лиха. Тому за кошти обласного бюджету виконали першочергові протиаварійні роботи та реставрацію куполів і хрестів храму, провели протипожежну обробку дерев’яних конструкцій.

Також встановили нову систему грозозахисту, автоматичну протипожежну систему оповіщення, протизламну систему та нову систему електромережі, також відреставрували декоративні карнизи під куполами.

Сьогодні завершено виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію всього комплексу Святого Юра (храм, дзвіниця, благоустрій території). Кошторисна вартість всіх робіт становить близько 7 млн гривень. На сьогодні на реставрацію скерували 1,5 млн гривень.

Окрім того, завершено виготовлення другої частини проектно-кошторисної документації на першочергові протиаварійні роботи дерев’яного храму Воздвиження Чесного Хреста (1613-1661 р.) у Дрогобичі – пам’ятки архітектури національного значення 1631-1661 р., що вважається однією з найкращих у стилі галицької дерев’яної архітектури.

Кошторисна вартість робіт становить 3 млн 200 тис гривень. В заходах на 2017 рік обласної програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки» передбачено  кошти в розмірі 300 тис грн на першочергові протиаварійні роботи у храмі.

Фото: ЛОДА

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...