ОСТАННІ НОВИНИ

На Личаківському цвинтарі відреставрують каплицю Адамських за 85 тисяч гривень

|

Зараз триває реставрація однієї з центральних каплиць «ичаківського цвинтаря – каплиці Адамських. Це єдина каплиця на Личаківському цвинтарі з трапецієподібним порталом, що є дуже рідкісним явищем у таких сакральних спорудах. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

За словами директора ЛКП музей «Личаківський цвинтар», відновлення каплиці Адамських дозволить довершити ансамбль вхідної площі музею, де розташовано 6 родинних усипальниць, які створені в різних стилях. Загалом цього року на ремонтні роботи на «Личаківському цвинтарі» планують витратити більше 1 млн. грн.

«З року в рік збільшується кількість робіт, які проводиться на території музею «Личаківський цвинтар». Більшість реставраційних робіт ми проводимо завдяки коштам, отриманим від господарської діяльності музею. Іншу частину великого обсягу робіт проводимо завдяки програмі українсько-польської співпраці «Спільна охорона культурної спадщини».

Наразі завершуються ремонтно-реставраційні роботи каплиці сім’ї Адамських. Франц Адамський був учасником походів Наполеона. Загалом на Личаківському цвинтарі поховано 50 учасників походів Наполеона і зокрема один в усипальниці Адамських.

Вартість ремонтно-реставраційних робіт не є дуже високою для таких споруд — приблизно 85 тис. грн. Можливо ще будуть доповнення, адже плануємо поставити два лампіони, ліхтарі, завдяки яким ансамбль із усипальниць більш цікаво виглядатиме у вечірній час», – розповів Михайло Нагай, директор ЛКП музей «Личаківський цвинтар».

Окрім реставрації каплиці Адамських на «Личаківському цвинтарі» цього року заплановано відреставрувати ще 25-27 об’єктів. Це здебільшого індивідуальні пам’ятники на могилах українських діячів.

«Є багато робіт біля поховань бійців АТО, але ще не всі пам’ятники встановлені обласним УКБ, тому чекаємо встановлення всіх пам’ятників та почнемо благоустрій. В цьому році плануємо облаштувати центральне місце для покладання вінків та проведення пам’ятних заходів. Вже є у розробці декілька варіантів та проектів цього місця», – зазначив Михайло Нагай.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...