ОСТАННІ НОВИНИ

На території Нового єврейського кладовища у Львові будуватимуть готель, - Мейлах Шейхет

|

На території Нового єврейського кладовища по вул. Єрошенка, 22 у Львові ведуться підготовчі роботи з будівництва готелю. Про це повідомив директор «Єврейського відродження» і Центру дослідження юдаїки Мелах Шейхет.

«Єврейська громада Львова і Світу перебуває в напруженні від запланованого Львівською міською радою злодійства передачею цією ділянки в орендуз метою забудови. В містобудівному обгрунтуванні зазначено, що ця територія є територією поховань. Заперчення права єврейських поховань на захист надав Голова ICOMOS України М.Гайда. Як М.Гайда зазначив в Протоколі відділу охорони культурної спадщини ЛОДА, “визнати єврейське кладовище в існуючих межах”. Існуючі межі встановлені Радянською владою вкоротили межі Нового єврейського кладовища і знехтували відповідальністю за збереження поховань та історією єврейського народу, адже саме там поховані загиблі євреї від погрому 1918р. за підтримку ЗУНР», – повідомив він.

«Крім того на цій же ділянці поховані персоналії, такі як Голова Єврейського суду Галичини, Рабин Сасова, Рабин Олеська та багато інших. Таким чином ЛМР, міськвикокном та ICOMOS (міжнародний орган) в особі Голови відділення в Україні експлуатують від імені Українського народу злочини Радянської влади для заробітчан, нехтують Совістю і Моралю заради власних інтересів. ЛОДА нічого не вдіяла, аби захистити єврейські поховання, це відбувається у Львові і в Україні», – додав він.

Минулого року Львівський портал писав про інший скандал довкола будівництва “на кістках” євреїв: на вул. Чорновола, 45-б, здійснювалося будівництво багатоповерхівки Diplomat Tower, де були розстріляні більше  100 тисяч євреїв і 10 тисяч українців. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.