ОСТАННІ НОВИНИ

Україна – лідер за смертністю матерів та немовлят в Європі

|

Україна продовжує лідирувати за показниками материнської смертності серед інших країн Європи. За даними міжнародного оцінювання у 2015 році в Україні було 120 випадків материнської смертності, в той час як у сусідній Польщі – 12, Румунії – 56, а у Німеччині – 42. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Неонатальна смертність також залишається значно вищою, ніж у країнах Європейського Союзу. У 2015 році в Україні було 2378 випадків смерті немовлят у перші 28 днів життя, в той час як у Польщі – 1122, Румунії – 1047, а у Німеччині – 1449 випадків. Проте, в Україні показник неонатальної смертності поступово знижується з кожним роком, і у 2015 становив 5.5 на 1000 живонароджень, проти 5.7 у 2014.

Згідно з дослідженням ЮНІСЕФ рівень знання про небезпечні прояви під час вагітності в Україні є дуже низьким. В Україні лише 23% жінок і чоловіків знають хоча б про три небезпечні симптоми під час вагітності, а про всі шість пам’ятають тільки 12% респондентів. У той же час, менше половини (45%) жінок звертаються до жіночої консультації до 11 тижня вагітності, і лише третина жінок відвідує курси вагітних.

Як зазначила генеральний директор Центру Громадського Здоров’я МОЗ України, професор Наталія Нізова, здоровий перебіг вагітності напряму залежить від культури здорового способу життя матері не лише під час вагітності, але і задовго до цього.

«Має значення наскільки здоровою росла людина, наскільки часто вона хворіла, а також які екстрагенітальні захворювання вона мала до моменту планування вагітності. Україні варто переймати досвід країн Європи, в яких успішно працюють програми преконцептуальної профілактики та підготовки до вагітності. Вони передбачають звернення до лікаря ще на стадії планування вагітності – за кілька місяців, а то і років. Низькі показники ускладнень вагітності у західних країнах підтверджують ефективність цих програм», – додала вона.

Своєю чергою гікар-гінеколог, експерт ЮНІСЕФ Андрій Загребельний наголосив: «Протягом мого 18-річного досвіду роботи акушером-гінекологом я не один раз переконувався в тому, наскільки більшість жінок відповідально ставиться до своїх родинних та професійних обов’язків, дбаючи про здоров’я та добробут своїх близьких. І водночас я пересвідчився, що часто жінки недостатньо звертають увагу на власний стан здоров’я, що вкрай необхідно, тим більше під час вагітності. Сьогодні хочу ще раз нагадати про шість основних симптомів, які не можна ігнорувати, і при виникненні яких потрібно одразу звертатися до лікаря: це вагінальна кровотеча, підвищення температури тіла до 38 градусів і вище, ранній токсикоз, раптова набряклість кінцівок, живота чи обличчя, сильний біль у животі та підвищений тиск».

«Здоровий початок життя дитини визначає здоров’я людини в подальшому. Ускладнення та ризики під час вагітності можуть зумовлювати передчасні пологи, народження дитини з певними захворюваннями та вродженими вадами розвитку. Цього не можна допустити, тому потрібно відповідально ставитися до свого здоров’я до та під час вагітності», – прокоментувала професор Єлизавета Шунько, завідувач кафедри неонатології НМАПО імені П.П.Шупика.

Фото: соцмережі

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...