Регульовані графіки аварійних відключень на території Львівської області зараз знаходяться на розгляді та погодженні в енергетичного штабу Львівщини. Про це сьогодні під час сесії повідомив технічний директор ПАТ «Львівобленерго» Володимир Романишин, передає кореспондент Львівського порталу.
В.Романишин наголосив, що на сьогодні енергосистема нашої держави працює в умовах надзвичайної ситуації. «Міністерство енергетики доручило нам неухильно дотримуватись оперативної дисципліни. Вона зумовлена тим, щоб зберегти цілісність і єдність об’єднаної енергетичної системи», – зазначив він.
Енергетик пояснив, що доцільність цього заходу полягає в тому, що якщо цього не зробити, то спрацює автоматика, яка буде вимикати усіх споживачів підряд, незалежно від того, якої вони категорії, кому належать і кого вони постачають. «Це власне пов’язано з тими критичними факторами, які можуть призвести до падіння частоти в системі. Цим фактором є дефіцит електроенергії і дефіцит потужності», – сказав Володимир Романишин.
Він також повідомив, що на сьогодні відбуваються введення графіків аварійних відключень, які обленерго зобов’язане виконати протягом 15 хвилин для того, щоб швидко зняти потужність. «Ця робота серйозно контролюється. На наших диспетчерських пунктах щоранку та щовечора знаходяться державні інспектори з енергонагляду, які перевіряють виконання нами завдань», – сказав енергетик.
Володимир Романишин також повідомив, що ще в листопаді були складені регульовані графіки вимкнень, однак вони лише зараз подані на розгляд до Львівської обласної держадміністрації. «Минулої п’ятниці відбулося засідання енергетичного штабу на чолі із тимчасовим керівником Львівщини. Штаб розглянув цю проблему, прийняв ці графіки для розгляду та погодження. Такі графіки знаходяться у ЛОДА, також наші начальники районів подали на погодження кожному голові РДА і міст. Коли матимемо ці графіки, ми зможемо дещо зм’якшити той негатив, який ми сьогодні маємо», – розповів він.
На запитання депутатів, за яким принципом спрацьовують аварійні відключення, якщо одні райони щодня вимикають від світла, а інші – жодного разу, технічний директор товариства повідомив, що існуючий порядок відключень по графіках аварійних вимкнень чітко регламентований державними документами.
«Таким документом є інструкція по складанню і впровадженню графіків обмежень. Вона говорить про те, що відключенню не підлягають лише споживачі особливої групи першої категорії. До цієї категорії, до прикладу, відноситься великий нафтопереробний завод. Але на Львівщині таких споживачів немає. Але є ряд споживачів, які ми прирівнюємо до такої групи, зважаючи на їхню важливість. Мова йде про шахти, хімзаводи, тощо», – розповів В.Романишин.
Що стосується інших категорій споживачів, то графіки не обмежують їх вимкнення. «Але там є пункт, який говорить про те, що споживач, який є категорійним, під час таких вимкнень при роботі енергосистеми в умовах надзвичайної ситуації може обмежитися до величини аварійної, або екологічної броні. Якщо він не обмежився, або перейшов на повну потужність на свою резервну лінію, нам дозволяється вимкнути такого споживача, а вся відповідальність буде покладена на самого споживача», – зазначив він.
Енергетик також пояснив, що існуюча інструкція вимагає забезпечити вимкнення таким чином, щоб зробити це протягом дуже короткого часу. «У нас не всюди є можливість дистанційно по апаратурі телеуправління такі вимкнення здійснити. Ми буде здійснювати таку ротацію, але після введення ГАВ через дві години, поки наш персонал доїде, щоб відключити інших», – сказав В.Романишин.
По-друге, за його словами, деякі вимкнення потрібно проводити в мережах нижчого класу напруги 0,4 кіловольта. «А ми графіки вводимо класу напруги 6 кіловольт і тому ми не в стані нашим персоналом так багато охопити електроустановок. По-третє – на деяких приєднаннях стоять споживачі, які віднесені до високих черг ГАВ, а не до низьких. Мова йде про медичні заклади. І тому, коли такі споживачі потрапляють до таких ліній, то їх не відключають до певних обставин» – додав Володимир Романишин.
Фото: provce.ck.ua