1 грудня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. З цього приводу у Львові стартує Всеукраїнська соціальна акція з інформування та тестування на ВІЛ. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Соціальна акція відбудеться 22 листопада з 14.00 до 18.00 год. у ТЦ «King Cross Leopolis» (вул. Стрийська, 30), де кваліфіковані медичні фахівці Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом проведуть безкоштовне і анонімне консультування та тестування на ВІЛ. Акція проводитиметься за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Під час акції будуть також безкоштовно розповсюджувати інформаційно-просвітницьку літературу та презервативи. Фахівці Центру надаватимуть вичерпні кваліфіковані відповіді з питань ВІЛ/СНІД.
Ініціаторами проведення Всеукраїнської соціальної акції «Не Дай СНІДу Шанс!» у Львові виступили Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), компанія «АШАН Україна», Львівська облдержадміністрація, Львівська міська рада та Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом. Акція об`єднує зусилля як державних структур, так і приватного сектору і міжнародних партнерів, та включає в себе ряд масштабних заходів, спрямованих на інформування, тестування і раннє виявлення ВІЛ-інфекції серед населення.
«За 6 місяців 2014 року показники захворюваності на ВІЛ-інфекцію у Львівській області мають від’ємні темпи приросту. Хочу наголосити, що боротьба з ВІЛ/СНІД є і залишається одним з наших головних пріоритетів, і, згуртувавши зусилля, ми зможемо досягти спільної мети – здорового майбутнього покоління і суспільства в цілому. Оскільки одним з важливих напрямків нашої роботи є інформування населення, особливо молоді, про небезпеку ВІЛ та базові засади профілактики», – зазначив заступник начальника медичного управління департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Голдун.
Як розповіла менеджер з профілактики ВІЛ/СНІДу GIZ в Україні Альона Рижкова, програма профілактики ВІЛ/СНІД впроваджується в Україні ще з 2007 року в рамках міжурядової угоди Україна-Німеччина. Ще наприкінці 80-х – початку 90-х років у Німеччині була така ж ситуація з ВІЛ/СНІД, як і зараз в Україні. Але для боротьби з вірусом було розроблено комплексний підхід, що включав в себе і потужну інформаційну кампанію. Україна займає лідируючі позиції з розповсюдження ВІЛ в країнах Східної Європи – щодня близько 58 осіб інфікується ВІЛ. «А в умовах соціальних та економічних криз ситуація лише загострюватиметься. Тому, незважаючи на складну ситуацію в країні, про проблему ВІЛ/СНІД забувати не слід. Саме тому ключовим напрямком діяльності між Німеччиною та Україною є боротьба з цією недугою. Оскільки проблема ВІЛ/СНІД тепер стосується не лише уразливих груп, її слід вирішувати комплексно, працюючи зі студентами, школярами, медичними працівниками, приватним сектором та іншими соціальними групами», – розповіла вона.
Відтак, за словами А.Рижкової, з 2007 року впроваджується масштабна інформаційна кампанія «Не дай СНІДу Шанс!», що втілюється в різних напрямках – від соціальної реклами на вулицях до підтримки спортивних заходів у школах. Наприклад, одним із найуспішніших став проект «Fair Play – Чесна гра», який реалізується у 17 областях України і вже охопив 40 тис. дітей. Це спеціальні уроки фізкультури, на яких пропагується здоровий спосіб життя, а також обговорюється проблема ВІЛ/СНІДу. Цільова аудиторія кампанії – діти, віком від 12 до 17 років. «Реалізується також програма профілактики ВІЛ/СНІДу на робочому місці, в рамках якої ми співпрацюємо з приватними компаніями. Наша основна мета – освічене суспільство та відповідальне молоде покоління», – додала вона.
Довідка
За даними ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», з часу реєстрації (1987 рік) по 01 вересня 2014 року в Україні офіційно зареєстровано 258 923 випадки інфікування ВІЛ, а СНІД забрав 34 108 життів (з яких 400 – діти).
За 6 місяців 2014 року в Україні зареєстровано 10 387 випадків ВІЛ-інфекції, що на 3,1% більше, ніж за аналогічний період 2013 р. (10 069 осіб), рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію зріс до 24,2 проти 21,9 на 100 тис. населення. Щодня в Україні діагноз «ВІЛ-інфекція» встановлюється 58 громадянам.