ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні лютуватиме грип штамів Техас, Каліфорнія, Масачусетс

|

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Як запевняють медики, вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу від чотирьох  місяців до року. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров`я ЛОДА.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я та проведених досліджень ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України», у поточному епідемічному сезоні 2014 – 2015 років на території країни прогнозується одночасна циркуляція вірусів грипу А(Н3N2), подібного до штаму A /Техас/50/2012(Н3N2); А(H1N1), подібного до A /California/7/2009 (H1N1) pdm09, а також вірусу грипу, подібного до штаму B / Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата).

В Україні вакцинація проти грипу відноситься до рекомендованих щеплень, але не входить до календаря обов’язкових щеплень.

Оптимальний час вакцинації проти грипу: жовтень – грудень, оскільки підйом захворюваності на грип в нашій країні зазвичай припадає на січень-березень.

Реклама партнерів

За повідомленням головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталії Тімко, станом на сьогодні вакцину проти грипу можна придбати:

– в аптеці №44 (м. Львів, вул. Симоненка, 4), тел. 263-23-36;

– у ТзОВ «Гіруда» (м. Львів, вул. Героїв УПА, 58-в), 237-19-93;

– у Західноукраїнському дитячому спеціалізованому лікувально-діагностичному центрі (м. Львів, вул. Дністерська, 27), кабінет щеплень, тел.270-21-83. Провести щеплення можна у кожному з вищезазначених закладів.

«Якщо вакцина купується в аптеці, яка є за межами лікувально-профілактичного закладу, реалізація вакцини відбувається виключно за рецептом лікаря. Рецепт може виписати лікар будь-якого фаху та будь-якого лікувально-профілактичного закладу», — інформує Наталія Тімко.

Головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з вакцинопрофілактики Наталія Гончар наголошує, що єдиним протипоказанням до застосування вакцини є алергія на білок курячого яйця.

«Після придбання, вакцину можна транспортувати у сумці-холодильнику, при цьому необхідно дотримуватись температурного режиму від +2 до +8ºС, обов’язково зберегти чек, у якому відображено час покупки та звернутись у медичний заклад для виконання щеплення», — розповіла Наталія Гончар.

Вакцинацію необхідно проводити в кабінетах щеплень лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання. Перед щепленням лікар обов’язково повинен оглянути пацієнта, виміряти температуру тіла, з’ясувати анамнез життя та визначити наявність чи відсутність протипоказань.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.