ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщина буде економити під час опалювального сезону

|

Керівники райдержадміністрацій Львівщини, міст обласного значення та структурних підрозділів обласної адміністрації до кінця тижня мають подати в департамент ЖКГ проекти, які передбачають здійснення заходів з енергозбереження. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

На цьому наголосив під час наради з головами РДА, мерами міст обласного значення, керівниками підрозділів ОДА, профільних підприємств т.в.о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський.

«Для Львівщини питання економії природного газу є вкрай важливим, особливо у той період, який ми зараз переживаємо. Всі знаємо, де ми купляємо природний газ. В енергетиці України склалась важка ситуація, зумовлена дефіцитом енергетичного ресурсу. Але, попри це, ми зобов’язані достойно прожити цю зиму», – зазначив Юрій Турянський під час наради щодо зменшення споживання газу.

Як повідомив голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко, на підприємстві створено антикризовий штаб оперативного реагування, який відповідатиме за надійне постачання газу споживачам в осінньо-зимовий період 2014-15 років. «Підприємство, як оператор, до проходження опалювального періоду готове повністю», – сказав він.

Реклама партнерів

За словами директора департаменту ЖКГ Львівської ОДА Андрія Ільківа, комунальні теплопостачальні підприємства розробили заходи, які дозволять зменшити споживання природного газу. Це організаційні заходи (неухильне дотримання температурних графіків тощо), технічні (заміна обладнання котелень, тепломереж), тимчасові кризові (зменшення або припинення подачі гарячої води), переведення на альтернативні види палива.

«На Львівщині налічується 17 комунальних теплопостачальних підприємств. Від впровадження заходів, які ними заплановані, можливо зменшити споживання газу на 32% у порівнянні з минулим сезоном», – розповів Андрій Ільків. 

У закладах освіти задля економії збільшують тривалість канікул.

«Різні території мають різні плани. Дехто робить канікули у жовтні – листопаді. Це також прийнятна практика. Якщо технічно прораховано, що буде більша економія газу саме в цей період часу, а не в зимовий, як роблять більшість навчальних закладів, то це доцільно», – зазначила директор департаменту освіти Львівської ОДА Олександра Небожук.

Окрім того, у бюджетній сфері Львівщини реалізовується Програма з енергозбереження. Освіта має на 2014 рік 4,2 млн.грн., за які здійснюється заміна вікон та дверей у навчальних закладах на енергозберігаючі, ремонт котелень і систем опалення, утеплення фасадів будинків, ремонт дахів.

Аналогічні заходи вживаються і в закладах охорони здоров’я. 

Фото: www.gazeta.lviv.ua 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.