ОСТАННІ НОВИНИ

На Яворівському полігоні тестують захисні екрани, які збільшують шанси на порятунок (фото)

|

На Яворівському полігоні протестували захисні екрани, які виготовили в рамках проекту Самооборони Львівщини «Народна броня». Конструкції витримали постріли РПГ, відтак військові задумалися над серійним виготовленням.

Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Народної самооборони Львівщини.

Спеціальні екрани служитимуть додатковим захистом для військової техніки, що працює у зоні бойових дій на сході України. Винахід є водночас легким та надійним для бойових машин.

«Такі захисні екрани допомогли нашим солдатам вирватися з оточення в Іловайську. Ми зрозуміли, що цю річ потрібно якомога швидше запускати на Львівщині, бо вся техніка військових частин не має захисних екранів, – розповів керівник Народної Самооборони Львівщини Валерій Веремчук.

Реклама партнерів

Суть такої броні пояснив спеціаліст, технічний керівник проекту Ярослав Грень: «Ураження броні відбувається не через те, що снаряд пробиває БТР наскрізь, а через використання принципу кумулятивного струменя. Саме цей струмінь, а не сам снаряд пробиває броню. Захисна ж решітка унеможливлює формування такого кумулятивного струменя, оскільки снаряд детонує до зіткнення з основною бронею через що кумулятивний струмінь розпадається у повітрі, а корпус військової техніки залишається цілим».

За ініціативи Народної Самооборони, перші захисні екрани уже виготовили на одному з підприємств Львова. Їх тестування провели за участі воєнних спеціалістів на Яворівському полігоні – в умовах, максимально наближених до бойових.

 

Аби пересвідчитись, наскільки екрани є надійними, по них стріляли спеціальними гранатометами РПГ. Результатами тестування активісти Народної Самооборони задоволені, бо виріб у рази збільшує шанс на порятунок.

 

Залишилось знайти кошти на серійне виробництво.

Експериментальний комплект захисного екрану коштує понад 15 тисяч гривень. Для його виготовлення використано понад 12 тонн металу, який треба зварити, а потім правильно прикріпити на БТР та БМП.

Фото: Народна самооборона Львівщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.