ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні у Львові вирішуватимуть долю вуличних котів

|

Сьогодні у приміщенні Львівської міської ради відбудуться громадські слухання з ініціативи Західноукраїнського товариства захисту тварин (ЗУТЗТ) щодо визначення права на життя львівських вуличних котів, повідомляють організатори заходу. Слухання розпочнуться о 16 годині в міській раді.

У громадських слуханнях візьмуть участь представники політичних партій, відповідні служби міської ради, громадські активісти, опікуни тварин та волонтери-зоозахисники.

„У процесі підготовки ухвали ми керувалися тим, що всі вуличні коти, які не є приватною власністю за українським законодавством, належать громаді Львова. Саме тому громада міста має право вирішувати, який правовий та гуманний шлях вибирати для регулювання чисельності котів, для поліпшення санітарно-епідеміологічної та епізоотичної ситуації. Перевагами цього проекту є те, що силами простих мешканців Львова, чиї інтереси ми теж тут захищаємо, розпочати практичну реалізацію задекларованих міською владою засад щодо гуманного регулювання чисельності вуличних тварин, ідентифікації та взяття їх на баланс міста, вакцинації від сказу та інших небезпечних хвороб. По-суті, саме громада планомірно вже декілька років реалізує цю політику”, – зазначила співорганізатор слухань Наталя Вишневська.

За її словами, у Львові діють правила утримання і поводження з тваринами та програма регулювання чисельності безпритульних тварин на 2009-2014 роки. Серед основних засад цих документів регулювання чисельності та припинення неконтрольованого розмноження визнані основними елементами гуманного вирішення проблем з вуличними та домашніми тваринами.

Реклама партнерів

„Показовим для Львова стало соціологічне опитування, яке проводив Фонд розвитку України. Більшість жителів нашого міста виступають саме за гуманне вирішення проблеми з безпритульними тваринами. Наприклад, 72% городян вважають, що відлов, стерилізація, вакцинування, лікування та подальше повернення є найбільш прийнятним і гуманним підходом. Натомість, є лише 22% городян-респондентів, які з цим не погоджуються. Також більшість, а саме 77% на відміну від 18% проти застосування методу відлову та присипляння як способу регулювання чисельності тварин. Тобто пріоритетними львів’яни вважають саме гуманні методи”, – зазначила волонтер ЗУТЗТ Наталія Куба.

Основний декларативний документ, який мають обговорити у стінах львівської мерії, має на меті кардинально змінити ставлення виконуючих та контролюючих органів Львівської міської ради до виконання своїх обов’язків і рухатися в напрямку гуманізації суспільства та європейських цінностей, де право на життя є невід’ємною частиною співіснування людей та тварин. А з іншого боку, це принципові засади організації громади таким чином, аби у місті розвивався цивілізований рух опікунства та волонтерства, який передбачає опіку над вуличними тваринами за певних умов.

„Іншими словами, у Львові вводиться система, де кожна людина зможе стати опікуном певної кількості тварин на відповідних підставах. Механізм реалізації такого запровадження перебуває в розробці і з’явиться трохи згодом. Але основними елементами будуть обов’язкова ідентифікація тварин, біостерилізація, підтримка тварин у здоровому стані, санітарно-епідеміологічна складова. За основу ми взяли такий самий законопроект, який вже діє у Польщі. Саме там вуличні коти розглядаються як частина екології міста й ставлення до них, що з боку чиновників, що від простих громадян, ґрунтується лише на гуманних цінностях”, – додав віце-президент ЗУТЗТ Юрій Микитюк.

Фото: Львівський портал 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.