ОСТАННІ НОВИНИ

У Камбоджі ЮНЕСКО обговорить проблеми пам`яток Львова

|

У червні в Камбоджі відбудеться 37-а сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У порядку денному сесії є питання звіту моніторингової місії про Львів, що відбувалася у місті 7-15 травня 2012 року.

«Цього року буде наступна сесія ЮНЕСКО у Камбоджі, де обговорюватиметься дуже багато питань світового рівня, в тому числі, буде обговорений звіт щодо України. Є також кілька пунктів про Львів. Цей звіт можна прочитати вже сьогодні на сайті ЮНЕСКО. Коли мова йде про Львів, говориться про певний поступ, який ми маємо, і акцентується на проблемні питання. Власне, проблемою було би будівництво на вулиці Кривоноса, це Високий Замок. Ми цього не допустили і не допустимо. Тому жодних загроз втратити цей статус у нас нема. Думаю, ніколи не буде», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Слід зазначити, що Львів неодноразово подавав пропозиції щодо внесення змін до пам’яткоохоронного законодавства, однак вони не були враховані.

«Ми просили внести зміни до закону про охорону культурної спадщини, додати туди статтю про об’єкти ЮНЕСКО, бо у нас нема законодавства, яке регулює ці об’єкти. Також, щоб включити статтю про Наглядову раду, але останні зміни до закону, внесені вкінці минулого року, тільки зменшили повноваження органів місцевого самоврядування у цій сфері», – зазначила начальник управління охорони історичного середовища ЛЛМ Лілія Онищенко у коментарі прес-службі ЛМР.  

Фото: Львівський портал 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *