ОСТАННІ НОВИНИ

Фаріон очолить комітет з питань свободи слова?

|

Представники п`яти партій сьогодні спробують розділити комітети Ради 7 скликання. Як пише ТСН, посилаючись на “Комсомольську правду” в Україні”, 17 грудня новообраним депутатам у першу чергу треба визначити склад президії і комітетів. Попередня зустріч представників робочої групи, яка повинна була підготувати всі кадрові питання, закінчилася невдачею. Опозиціонери вимагали, щоб депутати першочергово розглядали питання про персональне голосування, а не ділили посади. Не досягши згоди і розуміння, в результаті грюкнули дверима. У неофіційних бесідах політики з різних сил впевнені – на засідання робочої групи регіонали вийдуть не тільки з повним бойовим комплектом, але й зі списком “своїх” кандидатів на пост спікера і керівників комітетів. Хоча прізвища претендентів на пост спікера на слуху.
Як пишуть у ЗМІ, нинішньому главі парламенту Володимиру Литвину доведеться поступитися місцем або тому ж Єфремову, або Андрію Клюєву, або Олександру Лавриновичу. А ось на крісло першого віце-прем`єр-спікера може претендувати як нинішній заступник Литвина комуніст Адам Мартинюк, так і ідейний натхненник БЮТ Олександр Турчинов.
Місце віце-спікера – далеко не єдине побажання опозиції. Апелюючи до світової практики, представники “Батьківщини”, “УДАРу” і “Свободи” претендують на найважливіші комітети – бюджетний, регламентний, комітети по боротьбі з корупцією, самоврядуванню і питань свободи слова. “Правильніше було б віддати їх нам, – вважає член робочої групи бютівець Сергій Сас. – Опозиція повинна керувати контрольними комітетами, щоб обмежувати дії влади. А якщо нам такої можливості не дадуть, то треба відмовитися від всіх комітетів. Якщо влада хоче позбутися від контролю, то хай тоді сама зі всім управляється”.
Проте, за даними видання, реальних варіантів у опозиції майже наполовину менше. Їм нібито готові віддати лише три комітети з нинішніх 27, а саме бюджетний, з питань свободи слова та інформації, а також комітет закордонних справ. Швидше за все, за фінансами буде стежити хтось з “Батьківщини”. Кандидатура голови ще узгоджується. Комітет у закордонних справах візьме собі “УДАР”. А “Свободі” може дістатися комітет зі свободи слова. У кулуарах парламенту в якості кандидата на цю посаду називають навіть Ірину Фаріон.
Втім, практично всі опитані нами депутати не виключають, що учасники робочої групи на сьогоднішньому засіданні не знайдуть консенсусу і повториться п`ятнична історія, коли опозиція пішла зі зборів. Вони, як і раніше, наполягають, що персональне голосування важливіше за усі інші питання і повинно розглядатися першим, до виборів спікера і голів комітетів. Запевняють, що в регламенті немає заборони на таку побудову порядку денного. У Партії регіонів не проти ввести “персоналку”. Кажуть, треба чітко продумати механізм, як це повинно працювати. Але озвучувати чітку позицію члени робочої групи від “регіонів” навідріз відмовилися. Кажуть, хочуть дочекатися офіційного засідання і там висловитися.

Фото: Львівський портал 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.