Львівські двірники можуть оголосити страйк через те, що міська рада не дала повної суми коштів, що їх просили виконавчі органи на прибирання Львова, інформує із сесійної зали кореспондент “Львівського порталу”.
Про намір оголосити страйк журналістам заявила після голосування голова міської профспілки працівників житлового господарства Ольга Юринець.
“Ми будемо закликати до страйків — іншого виходу не бачимо. Звичайно, можна звільнити працівників, але що робити далі?” – заявила вона.
Як зазначила під час виступу директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич, на прибирання і, зокрема, зарплатню комунальникам, необхідно виділити додатково 13,4 млн грн. Однак депутати додали тільки 2,4 млн грн.
Після І.Кулинич перед депутатами виступили голови всіх райадміністрацій і почергово озвучили цифри, необхідні для прибирання кожного району. Зокрема, вони сказали, що цього року на ці потреби було виділено при формуванні бюджету значно менше коштів, аніж у попередні роки. І це притому, що зросла мінімальна зарплатня і постійно зростають різні видатки. До прикладу Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації, зауважила, що в 2009 році на санітарне прибирання виділяли 9,3 млн грн, а цього року було передбачено 6,3 млн. А потреби району цього року становлять ще 4,2 млн грн.
Після цього виступив голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді Руслан Кошулинський і наголосив, що кошти на прибирання використовують нецільово. Однак залишити людей без зарплат не можна і тому запропонував виділити по 400 тисяч гривень на кожен із районів Львова. Саме цю пропозицію проголосували депутати.
Комунальники кажуть, що цих коштів замало і вони змушені вдаватися до радикальних заходів.
Зі свого боку Андрій Садовий також виступив із підбурливими закликами. “Ідіть до людей, розказуйте людям правду і хай люди думають” – закликав міський голова представників жеків, присутніх у сесійній залі. Також він зазначив, що це безпрецедентний випадок, щоби депутати свідомо шкодили громаді.
Кошулинський за це назвав Садового “Орфеєм словоблуддя”, натякаючи, що Садовий вводить в оману громаду міста подібними закликами.
Водночас голова бюджетної комісії Яромир Самагальський заявив “Львівському порталу”, що міський голова сьогодні активно включився в передвиборчу кампанію. “Садовий активно включився у передвиборчу кампанію — можна агітувати за когось, а можна і проти когось, Міський голова від сьогодні агітує проти об`єднаної опозиції, адже в міській раді більшість мають “Свобода” і “Фронт змін”. У кожного свої методи” – сказав він.
Фото: PHL







