ОСТАННІ НОВИНИ

ЄБРР вважає, що Україні в кризу буде найважче в СНД

|

Європейський банк реконструкції і розвитку вважає економіку України однією з найуразливіших серед економік країн СНД щодо економічної кризи в європейській зоні. Про це заявив старший економіст ЄБРР Олександр Пивоварський в інтерв´ю українській службі мовної компанії «Голос Америки».
«В ЄБРР, ми вважаємо, що Україна – одна з найбільш уразливих економік СНД по відношенню до кризи в єврозоні. І серед країн за межами ЄС Україна одна з найбільш уразливих економік», – повідомив Пивоварський.
За його словами, економіка України дуже залежна від фінансової та економічної кризи в єврозоні, оскільки здійснює значну частину експорту в Європейський Союз, близько третини її банківської системи складають європейські банки і значна частина прямих іноземних інвестицій йде в Україну з ЄС.
Зараз економічна ситуація в Україні, як зазначає Пивоварський, дещо краща, ніж у 2008 році.
«Зараз фінансова ситуація краща, бо за три роки значна частина поганих кредитів була списана і також відбулося декілька раундів рекапіталізації», – заявив експерт.
Однак, за його словами, Україна все ще має значний потенціал нестабільності, оскільки більшість її експорту – це всього 2 види продукції: сталь та продукція хімічної промисловості, а в її економіці переважає високий рівень доларизації, що, на думку Пивоварського, завжди має негативні наслідки під час кризи; Україна в плані експорту значною мірою залежна лише від кількох регіонів і її державний борг значно зріс порівняно з 2007-2008 роками.
Серед позитивних моментів він вказав на реформістські кроки влади України, виділивши пенсійну і податкову реформи.
Однак тут же зазначив, що для інвесторів дуже важлива ситуація з інвестиційним кліматом, яка, за словами експерта ЄБРР, залишається в Україні дуже складною.
Він вказав на важливість співпраці України з Міжнародним валютним фондом, який, на думку експерта, допоможе стабілізувати грошові потоки між Україною та рештою світу і стабілізувати очікування внутрішніх та зовнішніх інвесторів.
Як повідомляло агентство, ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України з 3,5% до 2,5% у 2012 році.

«Українські новини», Коментарі

Фото Львівський портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *