ОСТАННІ НОВИНИ

ВР ухвалила закон про державне цінове регулювання ринку сільгосппродукції

Львівський портал

|

Верховна Рада ухвалила закон №2375 "Про внесення змін до закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо удосконалення механізмів державного цінового регулювання ринку сільськогосподарської продукції, страхування ризиків сільськогосподарського виробництва та впровадження заходів по відновленню тваринництва і реалізації соціальних програм на селі). За відповідне рішення проголосували 314 депутатів з 429 зареєстрованих в залі, повідомляє РБК-Україна.

Зокрема, законодавчим актом передбачено створення Державного інтервенційного фонду, який "формується Аграрним фондом за рахунок фінансових інтервенцій і заставних закупівель та використовується для здійснення товарних інтервенцій з метою забезпечення цінової стабільності".

Об`єктами державного цінового регулювання, згідно із законом, є: пшениця тверда; пшениця м`яка; зерно суміші пшениці та жита; кукурудза; ячмінь; жито озиме; жито ярове; горох; гречка; просо; овес; соя; насіння соняшнику; насіння ріпаку; насіння льону; шишки хмелю; цукор-пісок (буряковий); борошно пшеничне; борошно житнє; м`ясо та субпродукти забійних тварин та птиці; молоко сухе; масло вершкове; вовна; олія соняшникова; овочі та фрукти.

На кожний вид сільськогосподарської продукції (товар), визначений відповідно до стандартів і який є об`єктом державного цінового регулювання, встановлюються мінімальні або максимальні інтервенційні ціни.

Реклама партнерів

Для об`єктів державного цінового регулювання (видів сільськогосподарської продукції та товарів), зазначених у пункті 3.3.1 цього закону, встановлюється гранична торговельна надбавка (націнка) на рівні не вище 20% оптово-відпускної ціни виробника (митної вартості) до кінцевого споживача.

Передбачено також, що мінімальна інтервенційна ціна окремого об`єкта державного цінового регулювання є єдиною на всій території України.

Законом визначено, що Аграрний фонд може здійснювати закупівлю або продаж визначених об`єктами державного цінового регулювання товарів, що не пов`язана з державним ціновим регулюванням, лише за рішенням Кабінету міністрів України. При цьому ціни закупівлі або продажу не повинні бути вищими/нижчими більш як на 20% максимальної/мінімальної інтервенційної ціни, встановленої на поточний маркетинговий період для об`єкта державного цінового регулювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...