Львівські лікарі-епідеміологи та імунологи намагаються змінити негативне ставлення до щеплень, яке укорінилося в суспільстві впродовж останніх років. Вони переконані, якщо зараз не припинити такого явища, як масові відмови від проведення планових щеплень, то через кілька років Україною пройдуть інфекційні епідемії, котрі заберуть чимало життів.
«Вакцинація не гарантує, що дитина не захворіє взагалі на ту чи іншу хворобу, але дає гарантію, що дитина не стане інвалідом і не помре від інфекції. Україна перебуває на порозі важких епідемій, якщо не зміниться ставлення до вакцинації», – зазначила сьогодні під час прес-конференції дитячий імунолог, голова обласної імунологічної комісії Людмила Бобер.
За її словами, віднедавна почастішали не тільки відмови батьків від проведення вакцинації дітей, а й випадки фальсифікації, коли лікарі в медичних картках записують, нібито було зроблено щеплення. Такі випадки фіктивних щеплень є ще небезпечнішими, аніж просто відмова, оскільки не дають чіткого уявлення, яке ж справді число дітей пройшли вакцинацію. Лікарі наголошують, що відтепер уважніше ставитимуться до контролю за нечистими на руку колегами. «У лікарнях про такі випадки повідомлятимуть і за фальсифікацію притягуватимуть до відповідальності», – запевнила головний дитячий імунолог головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Лариса Костюченко.
«Ми розуміємо батьків, котрі бояться за своїх дітей, але потрібно діяти спільно й переконувати у необхідності проведення щеплень. Звичайно, бувають ускладнення, але одне на сто тисяч, тоді як, для порівняння, без щеплень, у довакцинальний період, серед захворілих на дифтерію помирала кожна друга людина. А за рік хворіло від 40 до 80 тисяч людей. У своїй практиці я не бачила нічого, щоб сказати, що існує ризик від щеплень. Ризики зараз зведено майже до нуля», – зазначила пані Костюченко.
Медики кажуть, що найчастіше мами відмовляються від щеплення проти гепатиту «В», яке проводять першого дня після народження немовляти. «Існує думка, ніби вакцина шкодить печінці, але це не так», – додала Людмила Бобер.
Львівський портал