ОСТАННІ НОВИНИ

Влада і бізнес мають різні погляди на стабілізацію цін в регіоні

|

Представники органів влади та бізнесових кіл мають протилежні погляди на способи стабілізації ситуації на ринку продовольчих товарів. Це стосується розпорядження про обмеження торговельних надбавок і рівня рентабельності, що його підписав виконувач обов’язків голови ЛОДА Валерій П’ятак. Тема підходів стала предметом дискусії під час засідання колегії ЛОДА.

Представники контролюючих органів одноголосного говорили про те, що такі заходи слід вживати для того, аби втримати більш-менш стабільний рівень цін. Зокрема, на думку керівника регіонального відділення АМКУ Ігоря Коломійця, у таких ситуаціях варто проводити виважені інтервенції з Держрезерву і полегшити доступ місцевого виробника до великих торгових мереж, зокрема, супермаркетів.

Заступник голови ЛОДА з питань агропромислового комплексу Іван Стефанишин зауважив, що регуляторні методи, передбачені постановою Кабміну є вимушеним заходом, бо спричинені масовими порушеннями рекомендаційних надбавок з боку операторів ринку. Перевірки, проведені інспекцією контролю за цінами засвідчили, що понад 82% торговельних компаній і приватних підприємців порушували рамки рекомендованих надбавок. «У Сокалі в одного приватного підприємця надбавка на хліб становила 50% при рекомендованих 15%» – наголосив І,Стефанишин.

Водночас він зауважив, що ціновий стрибок в Україні викликаний справжньою війною за сировинні бази країни і передовсім це стосується молочних продуктів та олії. З іншого боку, сільське господарство щойно тепер почало приваблювати до себе великі інвестиції, що також впливає на цінову ситуацію.

Щоправда, І.Стефанишин зауважив, що на селі з’явилося тіньове підприємництво – по села Львівщини працюють підприємства, які ніде не зареєстровані і не платять податків, але справно виготовляють продукцію невідомої якості.

Що ж стосується представників бізнесу, то вони переконані, що єдиним регулятором ринку може бути тільки велика конкуренція на легальній основі. Як зазначив генеральний директор торгової компанії «Львівхолод» і депутат обласної ради Богдан Козак, легальний бізнесмен має достатньо великі проблеми з тим, щоби цивілізовано вести свій бізнес, бо його конкурентами є не лише нечесні на руку бізнесмени, але й державні органи, які не мають єдиних критеріїв щодо діяльності підприємства.

«Податкову цікавить показник податку на прибуток, а не те, що у нас створено сотні робочих місць чи те, що ми платимо мільйони гривень соціальних відрахувань» – зазначив він. А розпорядження щодо обмеження торгових надбавок на думку Б.Козака, перетворює представників легального бізнесу ледь не на ворогів народу.

Аналогічну думку має й підприємець та депутат обради Ярослав Рущишин. «Треба створювати тепличні умови для легального бізнесу і реальної конкуренції, тоді ціни не будуть скакати» – наголосив він. За словами підприємця, розпорядження про обмеження торговельних надбавок не матиме очікуваного ефекту і є подвійним ударом власне для

Легального бізнесу, який завжди матиме вищі ціни, аніж тіньовики.

Підсумовуючи дискусію В.П’ятак зауважив, що Львівська область впиралася з підписанням цього розпорядження довший час. Він додав, що деякі положення цього документа не будуть застосовані до того часу, поки керівництво області не проведе зустрічі з операторами ринку і не дійде з ними до спільного знаменника у діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *