ОСТАННІ НОВИНИ

Олійник знайшов ще 12 мільйонів гривень для області

|

Голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник у Києві провів робочу зустріч з міністром фінансів України Віктором Пинзеником та взяв участь у засідання комітету з питань бюджету Верховної Ради України, повідомила прес-секретар голови ЛОДА Іванка Попович.

Під час розмови з міністром фінансів було обговорено проблему фінансування реструктуризації та ліквідації об’єктів підприємств гірничої хімії, фінансування 750-річчя з початку заснування міста Львова та виділення з бюджету 2005 року (за результатами виконання бюджету у першому півріччі) цільову субвенцію для фінансування заходів, пов’язаних із передачею відомчого житла на баланс органів самоврядування.

Згідно з бюджетними запитами гірничо-хімічних підприємств на 2005 рік, розробленими відповідно до затверджених програм, а також затверджених Урядом України комплексних проектів, на здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні діяльності підприємств річна потреба в фінансуванні складає більше 30 млн. грн. Натомість Державним бюджетом України на 2005 рік для гірничо-хімічних підприємств передбачене фінансування у розмірі 11 млн. грн., що значно менше від потреби.

Під час засідання бюджетного комітету та під час розмови з Віктором Пинзеником керівник Львівської облдержадміністрації зазначив, що таке недофінансування може призвести до не передбачуваних і незворотних екологічних проблем, включаючи і екологічні катастрофи. Після обговорення цього питання було вирішено збільшити фінансування до 23 млн. грн..

Реклама партнерів

Також під час засідання бюджетного комітету Петро Олійник звернув увагу присутніх на той факт, що у Львівській області залишилось ще багато об’єктів соціально-культурного призначення державної власності, які не передані у власність територіальних громад. В основному це стосується військових містечок Міноборони України, Служби безпеки України, вугледобувних підприємств та підприємств-банкрутів. Відповідно із діючим законодавством міністерства і відомства повинні передавати у комунальну власність технічно справні об’єкти соціальної інфраструктури. Однак на практиці, через відсутність коштів, власники майна не мають можливості привести його у задовільний стан. Особливо це стосується тих об’єктів, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету, або перебувають на балансі підприємств і організацій, що змінили форму власності або збанкрутували. Було прийнято рішення про повернення до обговорення питання виділення цільової субвенції за результатами виконання бюджету у першому півріччі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.