ОСТАННІ НОВИНИ

Колектив “Львів-ТБ” проти звільнення Михайла Хвойницького

|

Колектив “Львів-ТБ” проти звільнення Михайла Хвойницького. Про це йдеться у зверненні працівників “Львів-ТБ”, що є у розпорядженні редакції “Львівського порталу”. У цьому документі вони стверджують, що намір Михайла Сендака звільнити з посади гендиретора Михайла Хвойницького продиктований тим, що М.Хвойницький запустив в ефір програму з павлом Барнацьким, який у свою чергу піддав критиці голову обласної ради. Подаємо текст цього звернення:

“Звернення працівників Комунального підприємства Телекомпанія „Львів ТБ”

12 січня 205 р. голова Львівської обласної ради Михайло Сендак виголосив незадоволення роботою директора Телекомпанії „Львів ТБ” Михайла Хвойницького. „За висвітлення президентської виборчої кампанії я б поставив… Михайлові Хвойницькому „двійку“, – наголосив він. Також голова облради сказав, що „дав вказівку підготувати розпорядження Хвойницького як працівника Львівської обласної ради звільнити із займаної посади”.

Підставою для критики стала програма „Віч-на-віч з Репортером”, яка вийшла в ефір 5 січня 2005 р. за участю головного консультанта комітету Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Павла Барнацького. Саме після цього прямого ефіру розпочався тиск на керівника Телекомпанії „Львів ТБ” Михайла Хвойницького з боку окремих депутатів Львівської обласної ради.

Не наше завдання давати оцінку суджень, розповсюджених паном Барнацьким через засоби масової інформації Львівщини. Як працівники мас-медіа, ми лише виконали свій обов’язок, ознайомивши наших телеглядачів із точкою зору, яка викликала підвищений інтерес громадськості. Так само ми були і будемо готові запропонувати ефір усім іншим зацікавленим сторонам для спростування, або підтвердження фактів – у першу чергу – голові Львівської обласної ради. До речі, його годинна зустріч із телеглядачами у прямому ефірі була запланована на 6 січня, однак, очевидно через зайнятість, Михайло Сендак не зміг взяти у ньому участь. Натомість на прес-конференції 12 січня він заявив: „Приїзд… Павла Барнацького на Львівщину замовили певні керівники зі Львівського штабу „Нашої України“. Тим самим він звинуватив журналістів у розповсюдженні „замовного” матеріалу.

За час діяльності Телекомпанії „Львів ТБ”, особливо напередодні та під час виборів, ніхто жодного разу не піддав сумніву нашу об’єктивність та неупередженість. Запрошення до участі у програмах отримували представники усіх кандидатів у Президенти. Більше того, ми не відмовили в ефірі жодному політику, посадовцю чи навіть просто громадянину. Саме з такою метою був започаткований щоденний телемарафон „Твій вибір”, нічні ефіри на усіх етапах голосування, постійні включення на „5 канал”. Ініціатором запровадження такої сітки мовлення був саме Михайло Хвойницький, Заслужений журналіст України. Незадовільна оцінка його роботи – це негативна оцінка усього нашого колективу, бо щодня і щогодини ми працювали пліч-о-пліч. Михайло Хвойницький брав на себе не лише обов’язки керівника, а за миттєвою потребою – редактора, режисера, оператора і навіть адміністратора. Саме взаєморозуміння і взаємовиручка допомогли нам чесно і професійно виконати наш журналістський обов’язок.

Попри нашу громадянську підтримку кандидата в Президенти України Віктора Ющенка, демократичних цінностей, задекларованих блоком „Наша Україна”, як журналісти ми намагалися бути всесторонньо об’єктивними та неупередженими. Виконуючи наше головне статутне завдання – висвітлення діяльності Львівської обласної ради, значну частку наших ефірів ми присвятили саме виступам депутатів та посадовців обласної ради. Наші журналісти максимально часто брали участь у зустрічах керівництва облради з виборцями в усіх куточках нашого регіону. Зрештою, нашою найбільшою нагородою ми вважали відгуки наших телеглядачів, провідників блоку „Наша Україна”, усіх політиків, керівництва та депутатів Львівської обласної ради.

Як і весь український народ, ми боролись за демократію, невід’ємною частиною якої є свобода слова. Ми завжди були і будемо противниками будь-якої форми цензури, незалежно від того, представник якої політичної сили намагається її запровадити. Тому заяву Михайла Сендака про діяльність Телекомпанії „Львів ТБ”, звинувачення журналістського колективу в непрофесійному висвітленні виборчої кампанії ми розцінюємо як втручання посадової особи в діяльність засобу масової інформації, що суперечить чинній Конституції, законодавству України про інформацію та свободу слова.

Ми вимагаємо публічного вибачення голови Львівської обласної ради перед журналістським колективом Телекомпанії „Львів ТБ” за невиваженість заяв, що ображають нашу професійну честь, піддають сумніву дотримання нами засад журналістської етики та чинного законодавства України.

Ми вимагаємо недопущення звільнення з посади директора Телекомпанії „Львів ТБ” Михайла Хвойницького, політичної розправи над журналістами телекомпанії.

Сподіваємось, що наша думка буде врахована депутатським корпусом Львівської обласної ради, усіма політиками, що входять до блоку „Наша Україна, її з розумінням сприймуть колеги-журналісти, які виборювали свободу слова, наші телеглядачі.

Колектив Телекомпанії „Львів ТБ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.