Сьогодні прес-служба обласної ради оприлюднила заяву голови Львівської обласної ради Михайла Сендака з приводу висловлювань представника депутатської групи “Соціальна справедливість” Ігоря Думи щодо нелегітимності засідання Президії обласної ради, що відбулося 3 березня. Подаємо повний текст заяви:
“Офіційна заява голови обласної ради
3 березня 2004 року член депутатської групи „Соціальна справедливість“ Ігор Дума висловив своє припущення агентству „Контекст-медіа“ про те, що „вчорашнє засідання президії Львівської обласної ради було нелегітимним“. Були також інші зауваження І.Думи щодо організації і проведення засідання президії обласної ради.
Повний текст своїх роздумів щодо президії п. І.Думи було опубліковано також у газеті „Молода Галичина“ від 5 березня 2004 року № 27.
Я не хотів подавати свої спростування щодо зауважень депутата Думи про роботу президії перед вихідними і святковими днями, однак зараз вважаю за потрібне подати офіційну інформацію про роботу президії Львівської обласної ради 02.03.2004 року.
Президія Львівської обласної ради складається з 22 депутатів.
Про скликання президії на 2 березня 2004 року були повідомлені всі члени президії, як особисто, так і через уповноважених представників.
Апаратом обласної ради були також вжиті заходи щодо повідомлення депутата Ігоря Думи про час роботи президії. Однак ні службовий, ні мобільний телефони п. І.Думи не відповідали. Тому працівники апарату ради повідомили про час скликання президії члена фракції „Соціальна справедливість“ п.А.Чорновола. У розмові із працівником організаційного відділу апарату обласної ради п.Чорновіл повідомив, що депутат Дума відсутній і він дав йому повноваження бути присутнім на засіданні президії.
Тому „Сендак не забув запросити на засідання“ президії депутата І.Думу.
Згідно п.4 Положення про президію львівської обласної ради до складу президії входять: голова ради, його заступники, голови постійних депутатських комісій, уповноважені представники депутатських груп та фракцій.
На президії 2 березня 2004 року були присутні:
Сендак М.Д. – голова ради,
Федак Т.В. – заступник голови ради,
Парубій А.В. – заступник голови ради,
Канівець О.Л. – голова постійної депутатської комісії,
Романів В.М. – голова постійної депутатської комісії,
Гайдучок Р.М. – голова постійної депутатської комісії,
Лемішко О.Б. – голова постійної депутатської комісії,
Титикало М.Ф. – голова постійної депутатської комісії,
Христинич М.І. – голова постійної депутатської комісії,
Ковтало В.В. – голова постійної депутатської комісії,
Ваврин М.В. – голова постійної депутатської комісї,
Дейнека А.М. – голова постійної депутатської комісії,
Юрків Г.М. – член ради фракції „Наша Україна“, член президії від фракції „Наша Україна“,
Дідусь Р.І. – заступник голови постійної депутатської комісії ( за дорученням на право участі у президії від голови комісії М.Вовка),
Дубас Б.Й. – голова постійної депутатської комісії ( запізнився),
Чорновіл А.В. – член депутатської групи „Соціальна справедливість“ ( не член президії),
Дудич Р.І. – заступник голови постійної депутатської комісії ( не член президії).
Загалом на президії із 22 членів президії були присутніми 17 депутатів, в тому числі 15 членів президії.
Відсутні:
Держко І.З. – заступник голови обласної ради ( брав участь в акціях за участю голови „Народного Руху України“ п.Б.Тарасюка)
Маїк С.І. – голова постійної депутатської комісії (хворий),
Вовк М.Ф. – голова постійної депутатської комісії(відпустка, доручив право участі у президії депутату Дідусю Р.І.),
Комар П.П. – голова постійної депутатської комісії ( у відрядженні),
Янишин Я.С. – голова постійної депутатської комісії ( у відрядженні),
Кожушко М.М. – голова постійної депутатської комісії (у відрядженні),
Грищенко О.П. – голова постійної депутатської комісіЇ,
Брегін М.Г. – голова депутатської групи „Ділова Львівщина“,
Дума І.М. – уповноважений від депутатської групи „Соціальна справедливість“.
Президія обласної ради провела обговорення усіх питань, які були запропоновані депутатами до порядку денного наступної сесії. На президії була заслухана інформація заступників голови облдержадміністрації п.С.Лукашика та п. О.Демківа про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини за 2003 р., а також про виконання обласного бюджету за минулий рік.
Депутати висловили свої зауваження щодо заслуханих інформацій, подали пропозиції щодо наповнення порядку денного наступної сесії.
Станом на 02.03.2004р. до порядку денного включено понад 30 питань і всі, без винятку, господарського характеру.
Так що „страху у голови обласної ради перед можливістю порушення питання про його відставку“, як стверджує депутат І.Дума – немає.
Проте очевидною є неспроможність депутатської групи „Соціальна справедливість“ поставити таке питання у порядок денний, оскільки згадана депутатська група є у повній неконтактності і несприйнятності більшістю депутатського корпусу обласної ради.
Робота президії 2 березня 2004 року пройшла злагоджено і продуктивно.
Жодних „маніпуляцій із регламентом роботи президії“, як стверджує відсутній на засіданні президії депутат І.Дума – не було.
Хотів би принагідно нагадати депутату І.Думі про те , що президія у своїй роботі керується не регламентом, а Положенням про президію, затвердженим на другій сесії обласної ради.
Крім того, президія ради є дорадчим органом і її рішення можуть бути покладені в основу роботи сесії або цілком не враховані депутатським корпусом обласної ради.
Тому депутат І.Дума не має потреби перенапружуватись у пошуку помилок і оцінці роботи президії обласної ради.
А от щодо авторитету групи „Соціальна справедливість“ варто задуматися серйозно.
З повагою Михайло Сендак“.