В Україні зараз розробляють двосторонню угоду з Угорщиною. У ній хочуть прописати, що ця країна не блокуватиме запрошення для вступу України до НАТО. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час зустрічі з місцевою владою на Закарпатті.
«Сьогодні готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною. Там є багато речей для того, щоб прибрати непорозуміння або відповісти на виклики сучасності, майбутнього і минулого. Щоб не піднімалося питання меншин. Точніше, це питання може підніматися, але щоб воно швидко розв’язувалося, щоб не виникало викликів між нашими державами. Ми дуже позитивно на це дивимося», – розповів він.
За словами Володимира Зеленського, частиною цього двостороннього документа є питання безпеки й вступу України до НАТО. В угоді є «дуже лагідне» формулювання – заклик Угорщини не блокувати надання Україні запрошення до Північноатлантичного альянсу. Цей пункт ще не є погоджений з угорською стороною, але глава держави висловив сподівання, що Угорщина його не відхилить.
«Найменше, що ми просимо в Угорщини, – не блокувати запрошення України в НАТО. Тобто [ми просимо] не підтримувати, не голосувати за нас, а не блокувати», – наголосив Володимир Зеленський.
Водночас президент додав, що хотів би, аби Україна йшла до НАТО, заручившись підтримкою від своїх сусідів. Втім він переконаний, що країна пройде «будь-яку блокаду Угорщини».
Нагадаємо, нещодавно західні ЗМІ писали, що проти надання Україні запрошення на вступ до НАТО виступають сім країн: США, Німеччина, Угорщина, Словаччина, Бельгія, Словенія та Іспанія. Втім в Офісі президента України цю інформацію офіційно запечили.
Як відомо, першим пунктом плану перемоги є невідкладне запрошення України до НАТО. При цьому президент Володимир Зеленський визнає, що повноцінне членство – це питання на майбутню перспективу. До завершення всіх процедур, на які можуть іти роки, і до набуття чинності гарантій безпеки НАТО, Зеленський пропонує масштабно озброїти Україну, аби вона могла стримувати Росію.
Крім того, президент України очікує, що запрошення на вступ до НАТО Україна має отримати в міжнародно визнаних кордонах.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина теж каже, що вступ України до НАТО відбудеться у її міжнародно визнаних кордонах 1991 року. За словами посадовиці, запрошення можна отримати вже зараз, а після нього визначити всі деталі: часові межі, перелік реформ, рівень сумісності тощо.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба