ОСТАННІ НОВИНИ

Через які помилки у заявах львів`янам відмовляють в наданні субсидій

|

subsidiya-zayavaПроцедуру отримання субсидій у Кабміні обіцяють спростити ще більше. Бо навіть зараз за вже спрощеними правилами люди роблять чимало помилок. Заповнюючи заяву та декларацію про доходи, мешканці надають неповну або взагалі неправильну інформацію.

Найважче люди дають собі раду із внесенням у заяву на субсидії особових рахунків за комунальні послуги. Ці номери, пояснюють у відділах соцзахисту, потрібно переписати з квитанцій про оплату газу, світла, опалення, квартплати тощо. Однак досить часто замість своїх особових рахунків у заяві пишуть інші цифрові дані, розміщені на квитанції.

«У графі «номер реєстраційної картки або номер та серія паспорта» усі чомусь вказують номер паспорта. Хоча тут має бути вказаний ідентифікаційний номер. А дані паспорта вказують ті, хто ідентифікаційного номера не має, наприклад, з релігійних переконань. Наступне – там, де має бути дата народження, люди пишуть тільки рік народження. А потрібно повністю – число, місяць, рік», – наголосила спеціаліст 1-ї категорії відділу соцзахисту Франківського району Юлія Барщак.

Заповнюючи декларацію про доходи, мешканці також досить часто помиляються. Найтиповіша помилка – розмір зарплати. У декларацію її треба вносити без податку з доходів, тобто те, що людина отримує на руки «чистими». Зазвичай саме таку суму і вказують бухгалтерії в довідках про зарплату з місця праці. Тому перед заповненням декларації таку довідку на роботі краще взяти, порадила Юлія Барщак.

«Правильно вказати вид доходу – також важливо. Види доходу – це пенсія, заробітна плата, допомога, грошові перекази, відсотки по депозиту та інше. Люди ж пишуть просто – «гроші». Далі – графа «джерело доходу». Тут треба писати – «зарплата», «пенсія» тощо. Особливо, якщо йдеться про пенсію, допомогу, нам обов`язково треба вказати, де саме її оформляли, у якому районі. Можливо, це військова пенсія. Ми мусимо знати, де потім перевірити ці дані. І також в «джерелі доходу» обов`язково треба вказувати назву фірми, підприємства, де ви працюєте», – роз`яснила спеціаліст відділу соцзахисту.

Заяви s декларації з такими помилками отримують відмови. Лише у Франківському районі Львова 450 сімей субсидій не отримали через неуважність.

«Минулого місяця в нас був випадок – людина забула вказати дохід від продажу квартири – понад 100 тис. грн. Пізніше вона таки прийшла і сказала, що хотіла б дописати дохід», – розповів начальник Франківського відділу соцзахисту Василь Максимюк.

Якщо при заповненні заяви були помилки, соцзахист вас про це повідомить і звернутися можна повторно. За заявами, які подаватимуть до кінця червня, відділи соцзахисту нараховуватимуть субсидію з 1 травня. Бо саме тоді набув чинності спрощений порядок призначення державної допомоги.

 

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *