ОСТАННІ НОВИНИ

Через погіршення ситуації на ринку праці більшість керівників хочуть переїжджати закордон

|

За останній рік кількість українських ТОП-менеджерів, готових до переїзду за кордон, збільшилася. Це пояснюється зниженням попиту на керівників та зменшенням зарплатних пропозицій для них. Найбільш бажаними для переїзду є країни СНД та Европи. Про це Львівському порталу в експертно-аналітичному центрі HeadHunter Україна.

eHuOQkquTvc

Тривалий економічний спад в Україні останнього часу призвів до досить стійкої тенденції на ринку праці – зниження попиту на керівників та ТОП-менеджерів і зменшення зарплатних пропозицій для них. Як наслідок, в бізнес-середовищі накопичується критична маса  тих, хто досягнув свого максимуму на середній ланці управління і готовий рухатись далі у своєму кар’єрному розвитку. У цій професійній сфері стабільно спостерігається один із найвищих показників конкуренції. Співвідношення кількості резюме до кількості вакансій для ТОП-менеджерів сягає показника 10-12 кандидатів на одну вакансію щомісячно, а у деяких спеціалізаціях (юристи, економісти, управління персоналом) навіть 20-30 осіб на одну вакансію.  Як стверджують експерти, логічно, що за таких умов багато спеціалістів високого рівня шукають перспектив за кордоном.

За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, 68% топ-менеджерів, що живуть в Україні, готові до зміни країни проживання в разі отримання цікавої пропозиції. Порівняно із минулим роком кількість готових до переїзду ТОПів дещо виросла (в 2014 до переїзду були готові лише 54% пошукачів).

Щодо спеціалізацій керівників, то частіше за інших зміну країни розглядають ТОП-менеджери, що спеціалізуються на видобутку сировини, антикризовому управлінні, інвестиціях, виробництві та у банківському секторі.

Найменш мобільні ТОП-менеджери медичної сфери, сфери страхування, керівники юридичного напряму, управління персоналом та адміністрування. Низька мобільність цих спеціалістів може бути зумовлена і об’єктивними факторами – освіта, знання та досвід цих спеціалістів досить рідко релевантні вимогам, що ставлять закордонні роботодавці.

Топ-менеджери найчастіше готові як до внутрішньої міграції в межах України, так і до переїзду за кордон. Регіони України, куди найчастіше прагнуть переїхати управлінці – Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Львів, Харків. Найбільш бажаними країнами для переїзду найчастіше називають Росію (аналіз даних проводився враховуючи і спеціалістів АР Крим та Донецької і Луганської областей), Казахстан, Білорусь, Азербайджан. Значно рідше українські керівники орієнтовані на переїзд в країни Західної Європи чи США.  Зауважимо також, що керівники, які готові до переїду, схильні вказувати бажані зарплати на 15-20% вище,  ніж ті ТОП-менеджери, які переїзд не планують.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...