ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові покажуть новознайдений архів Служби безпеки ОУН

|

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» у Львові презентує документи Служби безпеки ОУН, які 66 років тому повстанський архівіст впорядкував та закопав на Тернопільщині. Ці документи нещодавно були знайдені і передані до львівського музею. Про це Львівському порталу повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

Бідон з документами випадково виявили 17 березня в Козівському районі на Тернопільщині. Як розповідає керівник архіву Центру досліджень визвольного руху Андрій Усач, це документи Служби безпеки ОУН — некрологи, протоколи допитів, вишкільні матеріали, інформаційні листівки тощо, більшість з яких 1945-1949 років.

«Тут є відомості про більше 100 осіб, загиблих повстанців. Загалом документи дуже гарно збереглися, що рідко буває в таких випадках. Вони посортовані, пронумеровані, акуратно складені, очевидно ними займався якийсь повстанський архівіст. Газети, в які загортали пачки з документами, датуються осінню 1949 року, тому швидше за все саме в цей період і закопали в землю бідон з архівом», — розповідає Андрій Усач.

 

Зараз документи опрацьовують архівісти та реставратори, згодом їх відсканують, опишуть та викладуть у вільний доступ в Електронному архіві визвольного руху avr.org.ua.

У квітні минулого року була схожа знахідка у Бережанському районі на Тернопільщині. Тоді відкопали бідон з близько тисячею документів Служби безпеки ОУН, найважливішими з яких були некрологи повстанців. Ці документи відновлюють в реставраційній лабораторії ЦДВР та Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

 

Презентація неймовірною знахідкою відбудеться у вівторок, 24 березня, о 12 год у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» 12.00 вул. Бандери, 1 (вхід з вул. Брюллова).

Фото: Центр досліджень визвольного руху

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...