ОСТАННІ НОВИНИ

Для львів’ян звучатиме музика Бетховена

|

15 жовтня у Львівській філармонії відбудеться вечір музики всесвітньо відомого композитора Людвіга ван Бетховена. Для слухачів гратиме знана японська піаністка Сачіко Муракамі в супроводі Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів», диригент – Шунго Моріяма. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У програмі звучатимуть найяскравіші твори композитора, зокрема, П’ята симфонія і Концерт для фортепіано з оркестром №5. Симфонія №5 – символ класичної музики, що найчастіше виконують. Бетховен присвятив свій музичний шедевр двом покровителям – князю Ф. Й. фон Лобковицю і графу Андрію Розумовському.

Всі 4 частини симфонії об’єднані грізною темою (4 такти), що звучить на початку твору як епіграф. Про неї Бетховен сказав: «Так доля стукає у двері». Вона звучить FF (фортіссімо, дуже голосно) одночасно у різних інструментах.

Попри відсутність чіткої програми та словесного змісту, симфонія має яскраво виражене музичне обрамлення. Конкретне значення основного мотиву дають право розглядати музичний твір як картину боротьби людини з перешкодами життя в ім’я радості і щастя. 4 частини симфонії можна уявити як окремі моменти цієї боротьби. Фінал зображує перемогу людини над силами зла і насильства. Тривалість – близько 35 хв. Концерт для фортепіано з оркестром №5 («Імператор») складається з трьох частин. Вперше його виконали 28 листопада 1811 р. в Ляйпцігу.

Концерт присвячений ерцгерцогу Рудольфу Австрійскому, покровителю і учневі Бетховена. «Імператор» – глобальний твір, наповнений глибокими думками і почуттями, в якому присутні характерні бетховенівські контрасти: міць і ніжність, сила і спокій.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...