ОСТАННІ НОВИНИ

УЄФА не має позиції щодо політичної ситуації в Україні

|

Союз європейських футбольних асоціацій УЄФА заявляє, що не має своєї позиції щодо політичної ситуації в Україні і не втручатиметься у внутрішні справи країни. Така офіційна заява прозвучала після слів європейських політиків, зокрема австрійських та німецьких, про бойкот української частини футбольного Чемпіонату Європи, який має відбутися цього літа, інформує ВВС Україна . Європейці таким чином протестуватимуть проти ставлення української влади до ув’язненої екс-прем`єра Юлії Тимошенко.

У своїй заяві головний футбольний орган Європи зазначив, що обов’язок бути незалежним від політики прописаний у його статуті.

“Невтручання в політичні справи та захист національних асоціацій від будь-яких форм політичного впливу необхідні, аби підтримувати футбол в дії і забезпечувати його доступність усім і всюди”, – йдеться в заяві.

Країни, які приймають чемпіонат, обираються лише на основі футбольних критеріїв, і “УЄФА твердо переконана, що незалежність від політичних поглядів абсолютно необхідна, щоб забезпечити людям гру в футбол, надію та запал, незалежно від політичної ситуації в їхній країні”.

“Тому УЄФА не має своєї позиції щодо політичної ситуації в Україні і не займатиме її, а також не втручатиметься у внутрішні урядові справи”, – сказано в повідомленні.

Чемпіонат Євро-2012 – футбольна подія, яка, однак, також істотно впливатиме на спортивну, економічну та соціальну сфери країн, які приймають його, йдеться в заяві.

“Уболівальники, журналісти, телевізійники, а також політики та лідери з усієї Європи дізнаватимуться, відкриватимуть, насолоджуватимуться цими країнами, а ще дискутуватимуть, сперечатимуться про них, і УЄФА переконана, що такий обмін на всіх рівнях також створюватиме можливість для позитивних змін у суспільстві”, – кажуть європейські футбольні чиновники.

У середу Австрія заявила, що її урядовці не відвідають жодного матчу в Україні під час чемпіонату. У Німеччині і Голландії сказали, що можуть вчинити так само, якщо Київ не поліпшить ситуацію з верховенством права, зокрема в питанні Юлії Тимошенко.

Тим часом прес-служба українського парламенту поширила заяву голови Верховної Ради Володимира Литвина, в якій він визнав, що в Україні є “проблеми”, однак сказав, що “нагнітання негативізму і страхів є недоречним”.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...