У Національній гвардії України створили два армійські корпуси, які очолили командири «Азову» (12 бригада) Денис Прокопенко та «Хартії» (13 бригада) Ігор Оболєнський. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Нацгвардії.
Як пояснив командувач Нацгвардії Олександр Півненко, корпусна система дозволить значно покращити комунікацію між військовими та зробити армію більш ефективною. Реформа враховує досвід війни з Росією, зокрема необхідність швидкого маневрування, стійкості до ударів ворога та здатності утримувати великі території, проводити контрудари.
Корпусна структура має підвищити гнучкість і стійкість військ та підрозділів Нацгвардії зокрема, які залучені до виконання завдань на фронті.
Говорячи про новостворені два корпуси, Півненко додав, що для більш ефективного виконання задач необхідно, щоб командир корпусу був безпосереднім керівником для своїх підрозділів, знав командирів бригад, а вони – його. Знав і розумів стан справ і специфіку своїх підрозділів, наявних сил і засобів.
Водночас у пресслужбі 12 бригади «Азов» уточнили, що на її основі сформований 1 корпус НГУ «Азов», до складу якого увійшли:
- 1 президентська бригада оперативного призначення «Буревій»;
- 12 бригада спеціального призначення «Азов»;
- 14 бригада оперативного призначення «Червона Калина»;
- 15 бригада оперативного призначення «Кара-Даг»;
- 20 бригада оперативного призначення «Любарт» (новостворена).
«1 корпус НГУ «Азов» створений для централізованого управління бойовими частинами НГУ, підвищення їхньої ефективності та виконання спільних бойових завдань більшого масштабу», – йдеться у повідомленні.
Передісторія
На початку лютого Головком Олександр Сирський публічно заявив про старт армійської реформи та перехід війська на корпусну структуру. Саме корпуси будуть основою для проведення військових операцій.
Попередньо відомо, що загалом у структурі ЗСУ сформують 18 корпусів, кожен із яких визначеними підрозділами займатиме певну ділянку фронту.
Журналіст Юрій Бутусов стверджує, що здебільшого корпус складатиметься з п’ятьох бригад. Найбільше корпусів, 13, створюють у Сухопутних військах, два – у Десантно-штурмових, один – у морській піхоті та ще два – у Нацгвардії. Сам журналіст, який активно висвітлює ситуацію на фронті, позитивно відгукується на цю військову реформу, але наголошує на важливості її грамотної реалізації.
При цьому Сирський обіцяє, що пріоритет на посади командирів нових армійських корпусів матимуть молоді офіцери, які досі успішно очолювали бригади.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба