У Збройних Силах України триває перехід на корпусну систему управління. Новостворені корпуси будуть основою для проведення військових операцій. Про це заявив начальник Генштабу Андрій Гнатов.
Генерал-майор зустрівся зі слухачами курсу підготовки керівного складу армійських корпусів. Говорячи про реформу, він наголосив, що армійський корпус буде основною складовою для проведення операцій.
«Наразі планово триває процес укомплектування армійських корпусів військовослужбовцями з реальним бойовим досвідом. Організаційно-штатну структуру підсилюємо досвідченими бойовими командирами. Щоб перемагати, потрібно відповідати вимогам часу та ситуації на полі бою. Ми робимо для цього все необхідне», – прокоментував Андрій Гнатов.
В ході підготовки військових, які обійматимуть керівні посади в корпусах, розробили пропозиції щодо узагальнення та впровадження бойового досвіду, підготовки доктринальних документів, а також автоматизації низки процесів у Збройних Силах України, зокрема постачання озброєння, військової техніки, боєприпасів тощо.
Нагадаємо, на початку лютого Головком Олександр Сирський публічно заявив про старт армійської реформи та перехід війська на корпусну структуру. Попередньо відомо, що загалом у структурі ЗСУ сформують 18 корпусів, кожен із яких визначеними підрозділами займатиме певну ділянку фронту.
Журналіст Юрій Бутусов стверджує, що здебільшого корпус складатиметься з п’ятьох бригад. Найбільше корпусів, 13, створюють у Сухопутних військах, два – у Десантно-штурмових, один – у морській піхоті та ще два – у Нацгвардії. Сам журналіст, який активно висвітлює ситуацію на фронті, позитивно відгукується на цю військову реформу, але наголошує на важливості її грамотної реалізації.
При цьому Сирський обіцяє, що пріоритет на посади командирів нових армійських корпусів матимуть молоді офіцери, які досі успішно очолювали бригади.
Передісторія
Торік в Україні стали лунати дедалі гостріші суспільні заклики щодо реформування системи армійського управління. Про механізм комплектації бригад, роль та місце певних підрозділів на полі бою, застарілі радянські підходи деяких командирів чи надання більших повноважень низовим командирам неодноразово критично висловлювались як чинні військові, наприклад, командир 12 бригади «Азову» Денис Прокопенко, так і волонтер Сергій Стерненко, військові експерти й журналісти.
Реагуючи на гострий дискурс, президент Володимир Зеленський заявив, що проблеми в армії треба не замовчувати, а вирішувати, і запевнив, що зміна підходів до управління людьми у війську є пріоритетним напрямком для України.
Наприкінці листопада 2024 року президент заявив, що військові пропонуюють перехід на корпусну систему управління в ЗСУ. При цьому він зауважив, що генерали повинні стати ближчими до солдатів і теж бувати в окопах.
Головком ЗСУ Олександр Сирський зі свого боку проводив зустріч із військовими експертами і блогерами, аби обговорити проблемні питання в армії.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба