В Україні почала діяти нова система оцінювання щодо встановлення групи інвалідності осіб. Зокрема, на державну підтримку та соціальні гарантії мають право військовослужбовці, які зазнали поранення, травми, контузії, каліцтва чи погіршення стану здоров’я. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.
Тож, для оформлення групи інвалідності військовослужбовцям необхідно виконати три етапи:
- Оформлення документів – звернення до медичного закладу. Це мають бути медичні та супровідні документи, які вказують на зв’язок травми чи захворювання з виконанням службових обов’язків.
- Проходження ВЛК, у разі чого голова комісії може надати електронне направлення на подальше оцінювання повсякденного функціонування експертними командами. Таке оцінювання може проходити у чотирьох формах:
- очна (особиста присутність у медзакладі для огляду та співбесіди);
- заочна (розгляд документів без особистої присутності військовослужбовця, при умові достатньої кількості інформації);
- дистанційна (застосування телемедицини);
- виїзна (за місцем лікування або перебування, якщо військовий не може сам прибути до закладу).
Додамо, що сповіщення про форму, час та місце оцінювання військовослужбовцю прийде на електронну пошту.
3. Визначення рівня працездатності або присвоєння групи інвалідності, необхідного для отримання одноразової фінансової допомоги. Крім того, фахівці:
- розробляють план реабілітації та встановлюють графік повторних медичних оглядів;
- вносять інформацію до електронної системи, звідки вона передається до відповідних держорганів для забезпечення соцзахисту;
Після цього, пацієнт отримує рішення через електронну пошту або рекомендованим листом, а також воно автоматично з’являється у цифровому кабінеті його лікуючого лікаря.
Слід зазначити, що військовослужбовець також може подати заяву на одноразову грошову допомогу – за посиланням.
Нагадаємо, після викриттів масштабних корупційних схем з фіктивними інвалідностями для військовозобов’язаних чоловіків, прокурорів та інших посадовців МСЕК в Україні вирішили ліквідувати до кінця 2024 року. Натомість в уряді запропонували нову «європейську модель», при якій всі процедури, пов’язані з експертизою, будуть цифровими.
Тож, з 1 січня 2025 року експертизу інвалідності та встановлення втрати працездатності замість обласних, міських та міжрайонних МСЕК проводять кластерні та надкластерні лікарні.
Перед цим, 29 жовтня Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення процедури проведення медико-соціальної експертизи. Серед нововведень – можливість онлайн-участі осіб на засіданнях МСЕК. Більше деталей читайте за цим посиланням.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне
Наталія Жолинська