З 1 грудня українці вже можуть подаватися на виплату 1 000 гривень в межах програми «Зимова єПідтримка». Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.
Ініціатива покликана надати соціальну підтримку українцям у складний зимовий період. Одноразова виплата діятиме упродовж грудня 2024 – лютого 2025 року, а отримати її можна через:
- застосунок «Дія»: з 1 грудня;
- «Укрпошту»: з 4 грудня;
- банки-партнери: з 10 грудня.
«Кошти можна витратити на різні важливі потреби, такі як оплата комунальних послуг, придбання ліків, книг, медичні послуги, освіта, квитки на транспорт тощо. Крім того, є можливість задонатити гроші на підтримку ЗСУ або благодійність. Кошти оподаткуванню не підлягають», – додав Козицький.
Передісторія
Виплату з 1 грудня по тисячі гривень українцям анонсував президент Володимир Зеленський. При цьому кошти мають дати не лише повнолітнім громадянам, а й дітям.
В уряді пояснили, що виплати надходитимуть на карту «Національного кешбеку», витратити ці кошти можна буде протягом 2025 року. За них можна буде купити низку товарів вітчизняного виробництва, зокрема ліки, оплатити комуналку чи квитки на потяг, а також задонатити на ЗСУ.
Рішення виплатити «тисячу Зеленського» пояснюють необхідністю підтримати український бізнес, а також самих українців у непростий осінньо-зимовий сезон.
Додамо, що це вже не вперше чинна влада вирішує дати українцям по тисячі гривень. Наприкінці 2021 року, тобто перед початком повномасштабного вторгнення РФ, в Україні виплачували так звану «ковідну тисячу» (програма «єПідтримка») тим, хто зробив щеплення від коронавірусу. Її теж можна було витратити на визначений перелік товарів і послуг від українського бізнесу.
Згодом після початку великої війни уряд дозволив задонатити «ковідну тисячу» на підтримку армії. Лише за одну добу українці тоді перерахували 1 млрд грн на ЗСУ.
При цьому у далекому 2008 році тодішня прем’єрка Юлія Тимошенко теж вдавалась до такої ініціативи. Вона обіцяла по тисячі гривень усім вкладникам «Сбербанку» СРСР, які втратили свої кошти. Але грошей в держбюджеті на всіх не вистачило, а згодом такі витрати ще й призвели до девальвації гривні і росту інфляції.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне, ЛОВА
Олег Дерев'янко