У МАФі, незаконно встановленому на місці підземного переходу на вул. Героїв УПА, 73 у Львові, почали торгувати алкоголем. Про це повідомив заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач.
Йдеться про кіоск, встановлений нелегально навесні на місці підземного переходу, який раніше належав колишньому заводу «Кінескоп». При цьому сам перехід теж самовільно розширили, забравши 3 м тротуару.
Тепер у цьому МАФі почали продавати алкогольні напої, хоча ще в 2019 році Львівська міська рада заборонила таку торгівлю у кіосках.
«По суті за документами це є будівельний майданчик. Приміщення не введені в експлуатацію, але водночас тут наповну триває торгівля. А це незаконно й небезпечно, бо ж невідомо, чи воно не завалиться комусь на голову. Я вже мовчу, що власники перетворили на ряди кіосків підземний перехід. При цьому захопили міську землю – частину тротуару, залишивши для людей лише вузький прохід. На це, звісно, не мали ні відповідних дозволів, ні морального права», – прокоментував Любомир Зубач.
Незважаючи на те, що під час війни перевірки будівництв заборонені, міська інспекція Держархбудконтролю отримала дозвіл від Міністерства розвитку громад і територій на перевірку скандального об’єкта.
Попередньо вже встановлено, що тут провели масштабну реконструкцію, а не ремонт переходу, як було заплановано. Зведені приміщення захопили тротуар, який мав би бути доступним для львів’ян, а всередині кіоска ведуть торгівлю, що заборонено при не введеному в експлуатацію приміщенні.
Міська інспекція Держархбудконтролю має накласти штрафи і припис із вимогою повернути приміщення підземного переходу до попереднього стану.
Як відомо, підземний перехід на вул. Героїв УПА, 73 тривалий час не фукціонував. У 2009 році Львівська міська рада віддала його ТОВ «Юридичне агентство «Юкон» у приватну власність. Фірма власним коштом мала відреконструювати ці приміщення під об’єкти торгівлі та облаштувати зупинку громадського транспорту. Втім нічого з цього зроблено не було, аж до початку 2023 року, коли територію навколо переходу обгородили і почали тут будівельні роботи.
До реконструкції вхід у перехід був закритим, а над ним був невеликий прозорий навіс. Під час перебудови об’єми скляної конструкції збільшили приблизно вдвічі. Вже за рік на цьому місці відкрили два повноцінні торгові ряди загальною площею 179 м кв. Скляні павільйони розташовані на тротуарі, впритул до проїжджої частини та відгороджені від дороги невисоким парканом. Крім цього, будь-які входи в підземний перехід всередині МАФу відсутні.
У Львівській міськраді відразу заявили про захоплення комунальної землі, а сама реконструкція є незаконною, оскільки жодних дозволів на роботи не видавали.
Зараз приміщення переходу належать ПП «Правниче агентство «Статус-Кво» – правонаступнику ТОВ «Юридичне агентство «Юкон».
ТОВ «Юридичне агентство «Юкон» належить мешканці Брюховичів Людмилі Косенко. Її чоловік Володимир Косенко – адвокат відомого судді-засівальника Ігоря Зварича, а також власник ПП «Правниче агентство «Статус-Кво». У 2019 році інша фірма сім’ї Косенків фігурувала у скандальному розподілі службових квартир військовим у Брюховичах. Також у власності сім’ї Косенків перебуває один із колишніх корпусів заводу «Кінескоп», який вони перебудовують під офісні центри.
Справа щодо переобладнання підземного переходу на вул. Героїв УПА, 73 дійшла до суду. Господарський суд постановив самовільно зайняті комунальні ділянки та припинити за ПП «Правниче агентство «Статус-Кво» право власності на приміщення переходів.
Згодом суд заборонив власнику переходу проводити будь-які роботи на будмайданчику, а містобудівним органам – приймати в експлуатацію самобуди. Однак у жовтні цьогоріч Західний апеляційний господарський суд цю ухвалу скасував.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Facebook Любомира Зубача
Наталя Дуляба