Посадовців, які зараз очолюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), не допустять до роботи в оновленій системі лікарських комісій. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.
Інші лікарі, які зараз працюють у МСЕК, зможуть податися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов.
Основним критерієм, за яким їх відбиратимуть, буде ведення лікарської практики. Як пояснили у МОЗ, ця зміна є необхідною, аби експертизу проводили лікарі, що мають актуальний рівень медичних знань.
Справи, які уже прийняті на експертизу до МСЕК, передадуть у нові комісії зі збереженням черги розгляду.
Рішення, які МСЕК ухвалить до 31 грудня, будуть чинними. Переглядатимуть лише ті справи, за якими правоохоронці проводять розслідування, або за якими законодавці визначать категорії для перегляду відповідно до останнього рішення РНБО.
Як повідомляв Львівський портал, після викриттів масштабних корупційних схем з фіктивними інвалідностями для військовозобов’язаних чоловіків, прокурорів та інших посадовців МСЕК в Україні вирішили ліквідувати до кінця 2024 року. Натомість в уряді пропонують нову «європейську модель», при якій всі процедури, пов’язані з експертизою, будуть цифровими.
Після скандалу Міністерство охорони здоров’я звільнило топпосадовців, безпосередньо пов’язаних із МСЕК.
Тепер функції Центральної МСЕК поклали на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. А з 1 січня 2025 року експертизу інвалідності та встановлення втрати працездатності замість обласних, міських та міжрайонних МСЕК проводитимуть кластерні та надкластерні лікарні.
29 жовтня Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення процедури проведення медико-соціальної експертизи. Серед нововведень – можливість онлайн-участі осіб на засіданнях МСЕК. Більше деталей читайте за цим посиланням.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба