ОСТАННІ НОВИНИ

Суд призначив главі Антимонопольного комітету Кириленку заставу

Олег Дерев'янко

|

Вищий антикорупційний суд 28 серпня призначив голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку запобіжний захід у вигляді застави у розмірі понад 30 млн гривень. Його підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 млн гривень. Про це повідомляє hromadske.

Кириленко або його представники мають протягом 5 днів внести 30 280 000 гривень. У разі внесення застави на нього покладають обов’язки:

  • прибувати на першу вимогу до детектива;
  • не відлучатися без дозволу з Києва;
  • повідомляти про зміну місця проживання;
  • утриматися від спілкування зі свідками;
  • здати документи, що дають право на виїзд з України;
  • носити електронний засіб контролю.

Прокурорка Валентина Грабенюк наполягала на взятті підозрюваного під варту на 60 днів з можливістю внесення понад 121 млн грн застави. За її словами, може бути інше майно, яке записане на третіх осіб і яке нині шукають. Натомість адвокат Кириленка просив суд не задовольняти клопотання про запобіжний захід.

Суддя наголосив, що розмір застави не має бути «завідомо непомірним». А у справі немає документів, які підтверджують «якийсь потенційний розмір коштів» Кириленка, щоб внести заставу.

«Я не знаю, чи помірні для нього 30 мільйонів, чи не помірні. Ну, 121 [мільйон гривень] – великий сумнів, що він їх має, не знаю. Дуже великий сумнів. І тримання під вартою – це крайній засію, який ніщо інше не може забезпечити», – сказав суддя.

У коментарі hromadske прокурорка заявила, що буде оскаржувати це рішення.

Раніше вона пояснювала, що обрати запобіжний захід Кириленку мали б через 72 години з моменту оголошення підозри. Натомість це робили через майже 2 тижні: перше засідання було 15 серпня, а потім 20-го та 27-го.

Суддя не дозволяв відеофіксацію та трансляцію попередніх засідань попри те, що вони були відкриті. Прокурорка виступала за фільмування, адже можна було б запобігти викривленню інформації у медіа, що вже, за її словами, ставалось. Натомість адвокат Кириленка наполягав, що обмеження необхідні задля безпеки глави АМКУ.

Сам же підозрюваний вказував, що «провокації» та викривлення інформації буде незалежно від дозволу на фільмування. Суддя ж заявив, що на минулих засіданнях хтось із присутніх отримав його номер телефону й писав йому.

Пізніше на засіданні 27 серпня прокурорка сама подала клопотання, щоб дозволити трансляцію суду, тому що прибула вільна слухачка на кріслі колісному, яка не змогла потрапити до зали. І хоч адвокат заперечував, суддя вже погодився на трансляцію.

Нагадаємо, 14 серпня Кириленку оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень та декларуванні недостовірної інформації.

Як відомо, Верховна Рада призначила Павла Кириленка очільником Антимонопольного комітету у вересні 2023 року. Як пояснював в інтерв’ю сам Кириленко, ця пропозиція надійшла від президента України Володимира Зеленського.

З 2019-го до осені 2023 року Кириленко, згідно з указом президента, очолював Донецький регіон. Розпочав кар’єру як прокурор – спочатку в Донецькій області, згодом в Генеральній прокуратурі в Києві, а пізніше працював військовим прокурором на Закарпатті – очолював військову прокуратуру Ужгородського гарнізону.

У березні 2024 року журналісти «Схем» виявили, що родина Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Примітно, що родина придбала нерухомість та автомобілі у період, коли Кириленко очолював Донецьку обласну адміністрацію та впритул до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ.

При цьому, ніхто з родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно.

Сам Кириленко заявив, що джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу.

Згодом САП та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо Павла Кириленка за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації».

Проте після розслідування проєкту Радіо Свобода «Схеми», в якому журналісти розповіли про квартиру, де мешкає голова Антимонопольного комітету Павло Кириленко з родиною, посадовець вказав її у декларації за 2023 рік.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Денис Булавін / hromadske

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *