ОСТАННІ НОВИНИ

Голову АМКУ Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні на 56 млн гривень

Олег Дерев'янко

|

НАБУ і САП оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень та декларуванні недостовірної інформації чинному очільнику державного органу зі спеціальним статусом. Про це Львівському порталу повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Ім’я правоохоронці не називають, втім за даними Української правди, йдеться про голову Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка.

Встановлено, що у 2020-2023 роках він, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.

Серед набутого посадовцем майна:

  • сім квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 квадратних метрів;
  • будинок на понад 220 квадратних метрів та дві земельні ділянки під Києвом;
  • два гаражних бокси;
  • шість машино-місць;
  • три нежитлових приміщення загальною площею понад 190 квадратних метрів;
  • автомобіль «BMW Х3».

Загальна вартість активів склала 61,7 млн гривень. Водночас законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

Надалі з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.

Його дії кваліфіковані за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 2 ст. 366-2 (декларування недостовірної інформації) КК України.

Як відомо, Верховна Рада призначила Павла Кириленка очільником Антимонопольного комітету у вересні 2023 року. Як пояснював в інтерв’ю сам Кириленко, ця пропозиція надійшла від президента України Володимира Зеленського.

З 2019-го до осені 2023 року Кириленко, згідно з указом президента, очолював Донецький регіон. Розпочав кар’єру як прокурор – спочатку в Донецькій області, згодом в Генеральній прокуратурі в Києві, а пізніше працював військовим прокурором на Закарпатті – очолював військову прокуратуру Ужгородського гарнізону.

У березні 2024 року журналісти «Схем» виявили, що родина Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Примітно, що родина придбала нерухомість та автомобілі у період, коли Кириленко очолював Донецьку обласну адміністрацію та впритул до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ.

При цьому, ніхто з родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно.

Сам Кириленко заявив, що джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу.

Згодом САП та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо Павла Кириленка за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації».

Проте після розслідування проєкту Радіо Свобода «Схеми», в якому журналісти розповіли про квартиру, де мешкає голова Антимонопольного комітету Павло Кириленко з родиною, посадовець вказав її у декларації за 2023 рік.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *