У п’ятницю, 31 травня, у львівській дитячій лікарні св. Миколая відкрили відділення реабілітації Unbroken Kids. Воно є унікальним та одним із найбільших в Україні, де лікують дітей, які постраждали від війни та які мають різні важкі діагнози. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міськради.
За даними відомства, відновити й адаптувати відділення допомогли близько 90 благодійників: організації, школи, соціально відповідальний бізнес, фонди і небайдужі люди. Завдяки спільним зусиллям відділення відкрили напередодні Дня захисту дітей. На церемонії відкриття були присутні й маленькі пацієнти, які отримали важкі поранення під час війни.
Серед них – 13-річна Яна Степаненко, яка втратила кінцівки під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську, та Михайлик Воловиков, який отримав осколкове поранення у Херсоні – уламок потрапив у мозок.
В Unbroken Kids є все необхідне для повноцінного відновлення дітей: басейн, інноваційна система для відновлення навичок ходьби навіть для пацієнтів із найважчими ураженнями Walkbot, зали ерготерапії та фізичної терапії, VR-технології доповненої реальності для занять у формі гри, два просторих зали для реабілітації, кабінет психолога та яскраві мотивуючі малюнки на стінах.
Серед пацієнтів відділення – постраждалі з мінно-вибуховими травмами, осколковими та вогнепальними пораненнями, опіками, політравмами, після інсультів, травмами після ДТП, порушеннями роботи мозку, при захворюваннях хребта і суглобів, порушеннями постави та сколіозами.
«11 березня я випала з вікна 4-го поверху, був протяг і мене стукнуло вікном – я випала. Прибула в цю лікарню, мені поставили апарат зовнішньої фіксації, з яким я пролежала два місяці, і тепер тут два тижні я буду на реабілітації. Вже четвертий день займаюсь тут, трохи важко, але допомагають реабілітологи. Ми проходимо такі спеціальні перешкоди, які допомагають мені йти», – поділилася 16-річна пацієнтка відділення Василина Притула.
Загалом реабілітаційне відділення розраховане на 20 ліжок, і одночасно тут зможуть бути на реабілітації 42 пацієнти, з урахуванням навантаження на фахівців. Адже до кожного потрібен індивідуальний підхід.
«У нас є фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, протезисти-ортозисти, терапевт мови і мовлення, лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Власне лікар фізичної та реабілітаційної медицини повністю організовує процес реабілітації», – пояснила лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Зоряна Цоньо.
До слова, відділення контрактується із Національної службою здоров’я України, тому пацієнти проходять реабілітацію безплатно за скеруванням від сімейного чи лікуючого лікаря.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Роман Балук
Олег Дерев'янко