ОСТАННІ НОВИНИ

У Хмельницькому звільнили ще 50 ув’язнених для служби у ЗСУ

Олег Дерев'янко

|

У середу, 22 травня Хмельницький міськрайонний суд задовольнив усі 50 клопотань про умовно-дострокове звільнення засуджених для проходження військової служби. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Хмельницького міськрайонного суду.

За даними відомства, усі клопотання надійшли від ДУ «Райківецька виправна колонія (№78)». Розгляд відбувався у відкритих судових засіданнях в режимі відеоконференцій, під час яких судді мали змогу поспілкуватися із засудженими.

Суд встановив обставини написання цих заяв і те, що вони є добровільними. Як розповідали окремі із чоловіків, вони виявляли бажання служити й обороняти країну ще під час розгляду їхніх справ у судах, однак на той час законодавством така можливість ще не була передбачена. Разом із тим, зі слів засуджених у виправній колонії залишається велика кількість осіб, які звільнятися умовно-достроково в такий спосіб не бажають.

Переважна кількість добровольців – це чоловіки молодого віку, засуджені здебільшого за майнові злочини, а саме, крадіжки. Під час судових засідань вони розповідали, що спеціальних навичок для проходження військової служби не мають, однак висловлювали впевненість, що зможуть опанувати ними досить швидко.

Багато засуджених під час відео конференцій вказали на те, що через війну загинули їхні рідні та близькі, у тому числі ті, хто брав участь в обороні України, що служить для них додатковою мотивацією.

Після набрання ухвали законної сили (не пізніше ніж через 24 години) представники Нацгвардії доставлятимуть їх до Хмельницького ТЦК для укладання контракту та проходження військової служби у визначеній для них військовій частині.

Серед обмежень – заборона перебувати поза межами місця дислокації військової частини та виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

Нагадаємо, що 21 травня Хмельницький міськрайонний суд звільнив перших двох засуджених від відбування покарання для проходження військової служби.

8 травня Верховна Рада у другому читанні проголосувала за законопроєкт, який передбачає дозвіл певним категоріям увʼязнених служити в Збройних силах України.

У вівторок, 21 травня, стало відомо, що після ухвалення закону про мобілізацію в’язнів уже понад 3 тисячі засуджених подали заяви на приєднання до лав Збройних сил України в обмін на умовно-дострокове звільнення.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *