ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові новонародженій дитині успішно видалили півкілограмову пухлину

Ольга Денисяка

|

Хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова успішно прооперували новонароджену дівчинку із крижово-куприковою тератомою. Вони повністю усунули ваду лише за одну операцію, тоді як мамі дитини, яка теж народилась з такою ж вадою, свого часу довелося витримати кілька втручань. Про це повідомили в пресслужбі медзакладу.

Маленька львів’янка Роксоланка з’явилася на світ більше місяця тому — з 8-см пухлиною. Новоутвір виявили ще на 19-му тижні вагітності — під час УЗД. Анастасію, маму Роксолани, ця новина дуже настрашила. Адже свого часу при народженні у неї теж діагностували крижово-куприкову тератому. Це пухлина, яка формується на тілі дитини ще в утробі, часто має великі розміри та стискає внутрішні органи. Єдиний метод лікування — хірургічне видалення.  

Втручання Роксолані хірурги виконали на 10-й день після народження. Операція видалася складною, адже у дівчинки була тератома глибокого третього типу. Хірургам потрібно було одномоментно висікти утворення та виконати анопроктопластику, тобто відновити пошкоджені ділянки, з яких вирізали пухлину. Для таких крихіток дуже важливо виконати всі необхідні маніпуляції в ході однієї операції, бо це знижує ризик ускладнень та скорочує період одужання. Хірургам усе вдалося, а на місці півкілограмової пухлини залишився лише акуратний шов. 

«32 роки тому, коли я народилася з такою ж вадою як і у моєї донечки, мені виконали три операції. Я дуже хвилювалася. що так само буде і в Роксолани. Проте, на щастя, знайшла хороших лікарів і моїй дівчинці все зробили за одну операцію. Шовчик теж ідеальний – я дуже задоволена, бо в мене самої залишився чималий рубець», — розповідає мама крихітки.  

Лікарі розповіли, що ж змінилося за понад 30 років у лікуванні крижово-куприкових тератом.

«Раніше — через обмежені методи діагностики та брак потрібного інструментарію — видалення тератом проводилося у декілька етапів, а після операції залишався великий рубець. Тепер у нас є більше можливостей для найточніших обстежень. Якщо дитинка народжується в нашому пологовому відділенні при лікарні, то ми ще на етапі вагітності вже складаємо план майбутнього втручання. І одразу після появи немовляти на світ ним вже починають опікуватися всі необхідні профільні спеціалісти. А сучасні технології дозволяють виконати всі необхідні етапи під час однієї операції: видалити утворення та виконати пластику. І наслідки від такого раннього втручання жодним чином не турбуватимуть дитину у майбутньому. На рахунку наших лікарів уже сотні таких успішних втручань», — каже хірургиня Дитячої Лікарні Святого Миколая Галина Курило.

 

До слова. Те, що і мама Анастасія, і її донечка Роксолана народилися з однаковими пухлинами — не спадковість, а просто збіг. Така патологія зустрічається в одного з 35000 новонароджених. Спеціалісти вкотре нагадують: крижово-куприкова не є показом до переривання вагітності.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова  підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *