ОСТАННІ НОВИНИ

В Кабміні дали роз’яснення щодо примусового повернення українців з ЄС

Наталя Дуляба

|

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону. Про це вона сказала у Брюсселі в інтерв’ю DW, повідомляє Європейська правда.

Стефанішина запевнила, що надання своїх даних територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт.

«Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення», – заявила віцепрем’єрка.

Вона повідомила, що у травні Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон для обговорення з українською владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном, адже чинний механізм тимчасового захисту в ЄС діятиме до березня 2025 року.

«Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти», – наголосила Стефанішина.

Передісторія

23 квітня міністерство закордонних справ України вирішило тимчасово призупинити надання в українських дипломатичних установах послуг чоловікам, котрі за віком підпадають під дію закону про мобілізацію.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що це нечесно, що деякі українці покинули державу під час війни, а потім за кордоном хочуть отримати від неї послуги.

В уряді кажуть, що доступ до консульських послуг отримають згодом тільки чоловіки з дійсними військово-обліковими документами, які оновили свої дані в ТЦК. У Міноборони України запевняють, що ТЦК не видаватимуть повісток за кордоном.

Міністр внутрішніх справ Польщі Марчин Кервінський раніше анонсував, що для українців без паспортів продовжать тимчасовий захист. Громадяни України із протермінованими паспортами також зможуть залишатися і в Німеччині. В Естонії теж кажуть, що не будуть висилати українських чоловіків з протермінованими паспортами.

Тим часом влада Литви підтримала ідею повернення Україні чоловіків мобілізаційного віку.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *