Розвідка Великої Британії вважає, що після захоплення Авдіївки російським силам потрібен час на переоснащення і відпочинок, але в наступні тижні вони намагатимуться розширити територіальні здобутки. Як пише Європейська правда, про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії від 20 лютого.
У відомстві відзначили, що за останній тиждень російські сили взяли під контроль Авдіївку і Коксохімічний завод на північ від міста, тяжкі бої за які точилися з жовтня 2023 року.
В той же час українські сили відійшли на захищені позиції на захід від Авдіївки.
«Скидається на те, що російським силам бракує боєздатності негайно скористатися захопленням Авдіївки і вони потребують певного часу на переоснащення і відпочинок. У наступні тижні Росія, ймовірно, намагатиметься поступово розширити територіальний контроль за межі Авдіївки», – йдеться в огляді.
В одному з попередніх оглядів розвідка зазначала, що Росія втратила мінімум 400 одиниць техніки, штурмуючи Авдіївку.
Білий дім вбачає співвідповідальність Конгресу у тому, що українські військові не змогли втримати оборону Авдіївки.
Додамо, в Інституту вивчення війни заявили, що темп російських наступальних операцій під Авдіївкою різко сповільнився після захоплення міста.
Відхід з Авдіївки
Уночі 17 лютого головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що ухвалив рішення вивести підрозділи з Авдіївки, що на Донеччині, щоб уникнути оточення та зберегти життя військових.
Командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський розповів, що військові вийшли з Авдіївки на заздалегідь підготовлені позиції. Під час одного з відходів на вигідніші позиції декілька українських бійців потрапили в полон.
За кілька днів до цього, 13 лютого, 110 окрема механізована бригада повідомила, що з Авдіївки вперше майже за два роки для відпочинку та ротації виведуть деякі її підрозділи, оскільки сама бригада вже не має достатніх можливостей, щоб утримувати місто. Натомість у район Авдіївки терміново перекинули 3 окрему штурмову бригаду.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Ольга Денисяка