ОСТАННІ НОВИНИ

Епідпоріг на Львівщині перевищений на 50%

Наталя Дуляба

|

Мешканці Львівщини продовжують активно хворіти на грип, ГРВІ та коронавірус – епідпоріг перевищений уже на 50%. Про це Львівському порталу повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Так, протягом тижня 22-28 січня на Львівщині офіційно зареєстрували 16 102 випадки гострих респіраторних вірусних інфекцій, що на 13,2% більше у порівнянні з попереднім тижнем. З-поміж усіх хворих майже 45% – це діти.

Епідпоріг, розрахований для Львівщини (включно з Covid-19), перевищений уже на 50,8%.

Найбільше хворих фіксують у Львівському та Стрийському районах, втім тепер до цього переліку додався ще й Яворівський район. Лабораторно підтверджено циркуляцію вірусу грипу А та коронавірусу.

«Найбільшу частку хворих зафіксовано серед вікової групі 5-14 років (24%) та 30-64 роки (32%)», – йдеться у повідомленні.

За тиждень від ускладнень грипу померли двоє чоловіків віком 49 і 50 років. На стаціонарному лікуванні перебувають 357 хворих.

Коронавірус минулого тижня виявили у 180 людей, тоді як попереднього тижня хворих було 208. Двоє людей померли від ускладнень, спричинених Covid-19. Це були особи з вікової категорії 65+. У лікарнях перебувають 26 пацієнтів.

Нагадаємо, перших у цьому епідсезоні хворих на грип на Львівщині зареєстрували у грудні. Всі виявлені випадки – це грип А.

Цілком вберегтись від грипу неможливо, втім вакцинація дозволяє суттєво зменшити ризик ускладнень, які може провокувати недуга. Медики наполегливо рекомендують щепитись вагітним жінкам, літнім людям і тим, хто має хронічні захворювання, медикам і дітям.

Вакцину від грипу можна придбати в аптеці. Зараз в Україні доступні препарати корейського або французького виробництва.

Зробити щеплення від Covid-19 у пункті вакцинації або за скеруванням свого сімейного лікаря. Зараз доступні вакцини Janssen (виробник Johnson&Johnson) та Comirnaty (виробник Pfizer).

Базовий курс для захисту від Covid дає три щеплення: дві первинні дози вакцини та перше бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців. Усі наступні щеплення після третього називають додатковим бустером, його не роблять усім, а лише людям із групи ризику.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *