ОСТАННІ НОВИНИ

Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні, – Зеленський про падіння Іл-76

Ольга Денисяка

|

Президент Володимир Зеленський викликав до себе військове керівництво та голову Служби безпеки України через падіння російського літака Іл-76. Він заявив, що Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні. Про це президент повідомив у вечірньому відеозверненні.

«700-й день цієї війни – дуже складний день. Перше. Викликав Умєрова, Залужного, Шапталу, Буданова та Малюка – доповіли щодо ситуації з літаком та обміном. Очевидно, що росіяни граються із життями українських полонених, із почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства», – йдеться в повідомленні.

Зеленський наполягає, що потрібно встановити всі факти настільки, наскільки це можливо, враховуючи, що падіння літака сталося на російській території – поза українським контролем. Україна буде наполягати на міжнародному розслідуванні.

«Факти – це головне слово зараз. Заслухав Головкома та Генштаб щодо застосування Повітряних сил. ГУР займається зʼясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. І я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні», – наголосив президент.

Що відомо про падіння російського літака Іл-76

24 січня у Бєлгородській області Росії розбився військовий транспортний літак Іл-76. Українські ЗМІ, посилаючись на дані Генштабу, писали, що ним перевозили ракети для ЗРК С-300.

Що саме стало причиною авіатрощі, достеменно не відомо. У Міноборони не змогли підтвердити, що літак уразили саме Сили оборони України, оскільки «ще з’ясовували інформацію».

Тим часом у Росії згодом заявили, що на борту Іл-76 були полонені українські військові.  У ГУР підтвердили, що 24 січня був запланований обмін полоненими. Втім у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими заявили, що це може бути й російським ІПСО, тому закликали українців довіряти лише офіційним джерелам інформації.

Не виключив російської ІПСО й уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Згодом Головне управління розвідки МОУ заявило, що запланований на 24 січня обмін таки не відбувся. Відомство стверджує, що не володіє даними, чи перебували українські полонені на борту. Розвідка також каже що мова може йти про сплановані та навмисні дії рф з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки.

Після падіння літака Генштаб заявив, що українське військове керівництво робить усе, аби знищити «засоби доставки» боєприпасів.

Командувач Повітряних сил ЗС України Микола Олещук, коментуючи падіння літака РФ, наголосив, що в українських військових «є дедалі більше інструментів та можливостей, аби діставати ворога там, де він цього не чекає».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *