ОСТАННІ НОВИНИ

Наступного року бюджет Львівщини зменшиться на 40%, – голова ОВА

Ольга Денисяка

|

Прогнозований розмір бюджету Львівської області у 2024 році становитиме 6,168 млрд грн – це на 39% менше, ніж бюджет цього року. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами голови ОВА, зменшення обласного бюджету зумовлене: скеруванням «військового ПДФО» на потреби ЗСУ, але не через обласний, а через державний бюджет; зменшенням розміру освітньої субвенції; відсутністю субвенції з державного бюджету на утримання доріг; зменшенням інших державних субвенцій обласному бюджету.

Бюджет наступного року фактично складається з двох основних категорій: майже 4,4 млрд – захищені видатки (заробітні плати комунальних закладів і установ, енергоносії, медикаменти тощо), програмного ресурсу 1,6 млрд, який становить лише 26% від загального бюджету, та 0,2 млрд грн резервного фонду. 

«Першу частину становлять видатки, пов’язані з війною – це понад 665 млн або 41% від загального фінансового ресурсу на програми. Цього року ці видатки становлять понад 1,2 млрд гривень і будуть ще збільшуватись до кінця року.  Левова частка видатків для підтримки наших захисників спрямовується через програму «Безпечна Львівщина» – фінансовий ресурс на цю програму з 1 січня 2024 року пропонується в розмірі 400 млн грн. Ще у І кварталі додатково, як я і заявляв раніше, виділять 75% вільних лишків (мінімум 150 млн) та в подальшому щоквартально при перевиконанні бюджету скеровуватимемо 50% на потреби оборони.На утримання доріг залишили лише 100 млн грн, з яких 70 запланували на утримання доріг у зимовий період», – заявив Козицький.

Нагадаємо, що Львівська обласна рада обмежила непершочергові видатки з обласного бюджету, а також вирішила, що проєкт бюджету 2024 року затверджуватимуть на сесії, а не у Львівській ОВА.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *