ОСТАННІ НОВИНИ

Папа Франциск заявив, що війна в Україні вигідна торговцям зброєю

Маркіян Рой

|

Папа Римський Франциск висловив думку, що у війні в Україні  зацікавлені торговці зброєю: «інтереси в цій війні не тільки пов’язані з українсько-російською проблемою, а з продажем зброї, торгівлею зброєю». Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Reuters.

«Мені здається, що інтереси в цій війні не тільки пов’язані з українсько-російською проблемою, а з продажем зброї, торгівлею зброєю. Ми не повинні грати в ігри з мученицькою смертю цього народу. Ми повинні допомогти їм вирішити речі… Я зараз бачу, що деякі країни рухаються назад, не хочуть давати (Україні) зброю. Починається процес, в якому мученик безумовно, буде український народ, і це неприємно», – заявив Франциск.

Папа Франциск у суботу припустив, що деякі країни «грають» з Україною, спочатку надаючи зброю, а потім відмовляючись від своїх зобов’язань.

Франциск зробив ці коментарі відповідаючи на запитання журналіста про те, чи засмучений він, що його спроби встановити мир не увінчалися успіхом. Він сказав, що відчуває «деяке розчарування», а потім почав навмання говорити про військову промисловість і війну.

Речник Ватикану Маттео Бруні надав роз’яснення слів Франциска. Бруні підкреслив, що Папа не займає позицію щодо того, чи повинні країни продовжувати надсилати зброю в Україну чи припинити її надсилання: «Це був роздум про наслідки збройної промисловості: Папа сказав, що ті, хто торгує зброєю, ніколи не платять за наслідки свого вибору, а залишають їх платити людям, як-от українцям, які гинуть мученицькою смертю».

Нагадаємо, що нещодавно Україну збурило відеозвернення Папи до російської католицької молоді, де молодих росіян закликали не забувати імперську спадщину.

У МЗС України відреагували на виступ Папи та висловили жаль у зв’язку з тим, що Папа Римський Франциск поширює ідеї, якими Кремль виправдовує вбивства українців.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав заявив, що очікує пояснення ситуації від Папи Римського Франциска через великодержавні ідеї, які він озвучив на зустрічі з російською молоддю.

Варто також нагадати, що лише у листопаді 2022 року Папа Римський Фрациск назвав українців народом-мучеником через російську агресію і визнав, що Росія напала на Україну.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *